W sobotę, 24 października br., w liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jana Wojciecha Balickiego, odbyła się doroczna pielgrzymka członków Dzieła Pomocy Powołaniom do Archikatedry. Nabożeństwo otwierające pielgrzymkę, w którym zgromadzeni modlili się o święte powołania do służby kapłańskiej, poprowadził Moderator DPP, ks. Łukasz Jastrzębski, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.

O godz. 10.00 została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył abp Józef Michalik, zaś homilię wygłosił ks. prał. Zbigniew Suchy. Wyraził w niej wdzięczność za modlitwę członków Dzieła, którą nazwał „wypraszaniem nowego Wniebowstąpienia” oraz – opierając się na tekście Ewangelii o przywróceniu wzroku ślepemu Bartymeuszowi – przywołał działalność bł. ks. Jana Balickiego wśród przemyskich kobiet, które zagubiły się w życiu. Przypomniał tym samym o konieczności troski o czystość i wrażliwość na ludzkie problemy. Celebrację zwieńczyła adoracja relikwii Błogosławionego.

Po Eucharystii i poczęstunku w budynku Instytutu Teologicznego alumni kursu IV odegrali dla przybyłych Gości sztukę pt. „Trudno żyć ze świętymi”, opowiadającą o życiu św. Jana Marii Vianney’a.

wsd.przemyska.pl

GALERIA WSD

pon, 26 Paź 2015  ·  1,2 MB  ·  278
Archikatedra Przemyska, 24 października 2015 r.
pon, 26 Paź 2015  ·  6,3 MB  ·  283
Archikatedra Przemyska, 24 października 2015 r.