kurs_lektoraLSO_Przeworsk_bigW Parafii pw. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Przeworsku-Gorliczynie przeprowadzamy Kurs Lektora LSO dla kandydatów i wolnych słuchaczy parafii z dekanatu Przeworsk I.

Pierwsze spotkanie sesji I i II odbyło się 14 listopada 2015 r., w czasie którego konferencje biblijne, liturgiczne i fonetyczne przeprowadzili: ks. Roman Kocaj, duszpasterz ministrantów dekanatu Przeworsk I oraz p. Krystyna Wajda – emerytowana polonistka i katechetka.

Drugie spotkanie sesji III i IV odbyło się 21 listopada. Zwrócono szczególną uwagę na formację fonetyczną, ponieważ p. Ewa Strączek, logopeda z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Przeworsku, wygłosiła konferencję  fonetyczną i bardzo szczegółowo uwrażliwiła na poprawne czytanie. Następnie wszyscy uczestnicy kursu zostali podzieleni na trzy grupy: pierwsza miała ćwiczenia z logopedą, druga – ćwiczenia językowe z p. Krystyną Wajdą, a trzecia grupa miała ćwiczenia liturgiczne z ks. Romanem Kocajem.

Łącznie w czterech sesjach uczestniczyło 20 ministrantów z pięciu parafii: Przeworsk-Gorliczyna, Gać, Jagieła, Gniewczyna i Grzęska. Kolejne spotkania sesji V, VI, VII i VIII zaplanowano na 5 i 12 grudnia.

ks. Roman Kocaj