W dniach 10-11 czerwca 2016 r. w Domu Rekolekcyjnym Caritas w Zboiskach k. Sanoka odbyło się spotkanie Szkoły Ceremoniarza LSO Archidiecezji Przemyskiej. W spotkaniu wzięło udział 25 ministrantów i lektorów z 12 parafii naszej Archidiecezji.

Spotkanie rozpoczęło się w udziałem w comiesięcznym Wieczorze Miłosierdzia, któremu przewodniczył Metropolita Przemyski, ks. abp Adam Szal.

Czerwcowe spotkanie było poświęcone wprowadzeniu wprowadzeniu do Mszału Rzymskiego, sakramentowi Bierzmowania, kalendarzowi liturgicznemu oraz lekcjonarzom. Po teoretycznym wprowadzeniu do tematu odbywały się ćwiczenia praktyczne w kościele. Konferencje i ćwiczenia liturgiczne prowadził ks. dr Łukasz Jastrzębski, prefekt i wykładowca WSD w Przemyślu oraz Archidiecezjalny Ceremoniarz.

Dzięki uczestnictwu w tegorocznej Szkole Ceremoniarza LSO, 25 czerwca 2016 r w Bazylice Archikatedralnej przez posługę ks. bpa Stanisława Jamrozka, Ceremoniarzami Archidiecezji Przemyskiej zostaną ustanowieni:

  • Belcar Jakub – Łańcut – Fara pw. św. Stanisława Biskupa
  • Bembenik Jakub – Husów pw. św. Andrzeja
  • Bober Kacper – Domaradz pw. św. Mikołaja Biskupa
  • Daraż Dawid – Przemyśl – Archikatedra pw. św. Jana Chrzciciela
  • Daraż Jakub – Przemyśl – Archikatedra pw. św. Jana Chrzciciela
  • Drozdowicz Paweł – Medyka pw. św. Piotra i Pawła
  • Fiejdasz Szymon – Stara Wieś pw. Wniebowzięcia NMP
  • Gmiterek Kamil – Łukawica pw. MB Śnieżnej
  • Jagiełło Karol – Jelna pw. św. Franciszka z Asyżu
  • Jakielaszek Adam – Nozdrzec pw. św. Stanisława Biskupa
  • Kamiński Karol – Pruchnik pw. św. Mikołaja Biskupa
  • Kotek Michał – Przemyśl – Archikatedra pw. św. Jana Chrzciciela
  • Kramarz Kamil – Przemyśl – Archikatedra pw. św. Jana Chrzciciela
  • Kwiatek Dominik – Giedlarowa pw. św. Michała Archanioła
  • Lech Wiktor – Przemyśl – Archikatedra pw. św. Jana Chrzciciela
  • Marek Maciej – Skołoszów pw. Miłosierdzia Bożego
  • Marszał Rafał – Łańcut – Fara pw. św. Stanisława Biskupa
  • Nuckowski Jan – Medyka pw. św. Piotra i Pawła
  • Pysz Mateusz – Giedlarowa pw. św. Michała Archanioła
  • Rogoz Krzysztof – Domaradz pw. św. Mikołaja Biskupa
  • Rogoz Marcin – Domaradz pw. św. Mikołaja Biskupa
  • Słomiany Michał – Hyżne pw. Narodzenia NMP
  • Szczygielski Zygmunt – Medyka pw. św. Piotra i Pawła
  • Wielgosz Adam – Giedlarowa pw. św. Michała Archanioła
  • Wylaź Mateusz – Giedlarowa pw. św. Michała Archanioła