LSO_Dukla_final2016_fotoFinał XIX Archidiecezjalnego Turnieju Ministrantów w Piłce Nożnej jest nagrodą i zachętą do służby Chrystusowi przy Jego ołtarzu. To impreza dla tych, którzy – tak jak Robert Lewandowski – nie wstydzą Jezusa i co więcej, poświęcają Mu znaczną część swojego czasu. W Archidiecezji Przemyskiej w tegorocznej edycji zawodów wzięło udział 72 drużyny.

Cztery zespoły – zwycięzcy rozgrywek na szczeblu okręgów: łańcuckiego, jarosławskiego, brzozowskiego i krośnieńskiego – pojawiły się w sobotni poranek, 18 czerwca br. w kościele farnym w Dukli, aby Eucharystią rozpocząć piłkarskie zmagania. W efekcie spotkań na orliku MOSiR-u w Dukli systemem „każdy z każdym” rywalizację wygrali słudzy ołtarza z Nozdrzca, przed KopytowąGniewczyną i Wysoką Łańcucką. Królem strzelców został Filip Paszek z Kopytowej, a najlepszym zawodnikiem wybrano Bartłomieja Hałas z Nozdrzca. Puchar Fair Play otrzymała drużyna z Wysokiej Łańcuckiej.

W organizacji dukielskiego Finału wydatnie pomagali członkowie Rady Parafialnej oraz Parafialny Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dzięki darczyńcom zawodnicy mogli pokrzepić i zregenerować swoje siły smacznym jadłem z grilla oraz bigosem, a za sprawą sponsora zwycięzca Turnieju pojedzie na trzydniową wycieczkę do Zakopanego.

ks. Stanisław Siuzdak

LSO_Dukla_final2016_foto2