web2016_fotoWakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów
Bieszczady dla Jezusa 2016!

Polańczyk-Solina-Myczków-Wołkowyja-Ustrzyki Górne-Wetlina-Cisna

Bieszczady to miejsce odpoczynku i radosnego przebywania dla wielu ludzi z całego kraju, którzy właśnie tu pragną spędzić czas odnowy sił fizycznych, ale i duchowych. Przybywają tu także ludzie zagubieni, poszukujący sensu życia. Podczas inicjatywy WEB chcemy dla wszystkich zapewnić pomoc i wsparcie moralne oraz duchowe w formie wspólnego przebywania, spotkań, dialogu, modlitwy wspólnotowej, a także przez koncerty znanych wykonawców chrześcijańskich, projekcji filmowych, spektakli małych form teatralnych, itp.

Inicjatywa jest koordynowana przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Św. Jakuba Apostoła działającą w ramach Katolickiego Stowarzyszenia UNUM  z udziałem Diakonii Modlitwy Epafras, Wspólnot, Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich (Ruch Apostolstwa Młodzieży, Ruch Światło-Życie, Odnowa w Duchu Świętym i in.).

Mamy nadzieję, że Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów będzie promowana w dalszym ciągu nie tylko przez naszą Archidiecezję, ale także przez inne Kościoły lokalne, bo jest to jedna z inicjatyw ewangelizacyjnych w Polsce, którą warto kontynuować.

Serdecznie zapraszamy na kolejną Wakacyjną Ewangelizację Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa 2016”.

Zapraszamy animatorów i tych, którzy pragną dzielić się Jezusem z innymi.

(Osoby spoza Szkoły Nowej Ewangelizacji, RAM, KSM i Oazy powinny przywieźć opinie lub list polecający od swojego duszpasterza).

Inicjatywa trwa w dniach 18-22 sierpnia 2016 r.

Bazą dla Ewangelizatorów jest Remiza strażacka w Polańczyku, w której należy zgłosić się w dniu przyjazdu (znajdująca się naprzeciw Kościoła parafialnego).

ZAPRASZAMY DO POSŁUGI:

  • Modląc się za ewangelizatorów
  • Dzieląc się osobistym doświadczeniem wiary
  • Przygotowując pomniki/pantomimy
  • Śpiewając/grając na instrumentach

Jeśli chcesz posłużyć w przynajmniej jednej z powyższych form, a jednocześnie jesteś animatorem/moderatorem/liderem we wspólnocie lub uczestniczysz w jakiś sposób w jej życiu, zgłoś się, wypełniając poniższy formularz. (UWAGA! Osoby spoza Archidiecezji Przemyskiej proszone są o przywiezienie ze sobą opinii/zaświadczenie od osoby odpowiedzialnej za grupę – najlepiej kapłana)

Koszt udziału w Ewangelizacji – 50 zł. Pokrywa on zakwaterowanie, wyżywienie, dojazdy do miejsc ewangelizacji. Należy zabrać ze sobą jedynie śpiwór, rzeczy osobiste (ciepłe ubranie ze względu na pobliskie jezioro), Pismo święte, notatnik.

ZAPISY

Szczegółowe informacje przesyłane są w mailu zwrotnym. W przypadku wątpliwości/pytań prosimy o kontakt: sne@przemyska.pl.

Znajdź na Facebook’u nasz profil, na którym trwają przygotowania do WEBu – tam też na bieżąco pojawiać się będą wszelkie informacje o przebiegu akcji.

Do zobaczenia w Polańczyku!

Zespół SNE Św. Jakuba Apostoła

web2016_plakat