grupa_wsparcia_fotoPrzechodzimy czasami w życiu przez najgorsze doświadczenia i próby. Najbardziej bolesną i nieporównywalną z niczym dla rodzica jest strata własnego dziecka. Nie jest łatwo zaczynać każdy dzień, kiedy łzy same cisną się do oczu, a nasza walka to walka o uśmiech przez łzy. Przy wsparciu bliskich nam osób, powoli wracamy do normalnego życia. Takie chwile otwierają nam serce na drugiego człowieka i jego cierpienie.

Widzimy potrzebę wyjścia na przeciw innym rodzicom, którym nie obce jest uczucie cierpienia, smutku, osamotnienia i rozpaczy po utracie dziecka w różnym wieku. Zdajemy sobie sprawę, że zwłaszcza wiele matek przeżywających taką sytuację czuje nierozumienie, odtrącenie i brak akceptacji przez otoczenie i znajomych.

W porozumieniu z Archidiecezjalnym Duszpasterstwem Rodzin oraz z kapelanami Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio, chcemy założyć w Przemyślu  „Grupę wsparcia dla rodziców po stracie dziecka”. Pierwsze spotkanie odbędzie się 5 listopada 2016 r. o godz.15:00 w domu parafialnym przy kościele Św. Józefa Sebastiana Biskupa w Przemyślu (kontakt: ks. Maciej kom. 793 648 888).

Prosimy o przekazanie tej informacji osobom, które potrzebują wsparcia i siły po utracie dziecka oraz pragną podzielić się swoim doświadczeniem z innymi rodzicami na spotkaniu. Razem wspierajmy się w trudnych chwilach żałoby.

Inicjatorzy i Organizatorzy Spotkania

grupa_wsparcia_plakat