Z inicjatywy Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, Stowarzyszenia Świeckich Doradców Życia Rodzinnego “Miłość i odpowiedzialność” i  Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej w dniu 28 grudnia br. odbyła się na Cmentarzu Głównym w Przemyślu uroczystość poświęcenia tablicy poświęconej pamięci dzieci nienarodzonych. Wymownym stało się to, że odsłonięcie tablicy miało miejsce w liturgiczne święto świętych Młodzianków – dwuletnich, a nawet młodszych chłopców zamordowanych w Betlejem i okolicy na rozkaz króla Heroda.

Obrzędowi poświęcenia przewodniczył abp Adam Szal, Metropolita Przemyski, który w słowie wprowadzenia zaznaczył: “Zgromadziliśmy się w liturgiczne święto Świętych Młodzianków, aby utrwalić pamięć o dzieciach nienarodzonych, nieochrzczonych i bezimiennych – niemych ofiarach aborcji. Tych, których twarzy – jak mówił św. Jan Paweł II – nie poznała nawet własna matka. Nasza obecność jest wyrazem nadziei, że dzieci te doświadczają błogosławionych owoców niezgłębionego miłosierdzia Bożego.”

Wśród zgromadzonych kapłanów i ludzi związanych z troską o życie, poświęconą tablicę odsłonili: Prezydent Miasta Przemyśla – Robert Choma i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu, a jednocześnie prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej – Lucyna Podhalicz.

W myśl słów błogosławieństwa tablica oddana pamięci nienarodzonych na Cmentarzu Głównym w Przemyślu staje się znakiem, który będzie pobudzać wszystkich ludzi dobrej woli do pełnego szacunku i obrony życia każdego poczętego dziecka, umacniać nadzieję zbawienia dzieci nienarodzonych, nieochrzczonych, bezimiennych, niemych ofiar aborcji, a serca obciążone ciężarem winy, napełniać promieniami miłosierdzia.

śr, 28 Gru 2016  ·  9,2 MB  ·  211
Przemyśl - Cmentarz Główny, 28 grudnia 2016 r.