6 stycznia w ponad 500 miastach i miejscowościach w Polsce, a także w innych państwach, na place i ulice wyruszyły Orszaki Trzech Króli. Łańcucki Orszak wyruszył o godzinie 12.00 z trzech punktów miasta. Orszaki żółty, zielony i czerwony spotkały się na Plantach, gdzie została odegrana scena spotkania Mędrców z Herodem, a następnie Trzej Królowie landem wyruszyli do kościoła farnego, za nimi zaś podążyli w połączonym orszaku mieszkańcy miasta i okolic. Po dotarciu do świątyni Królowie pokłonili się Dzieciątku leżącemu w żłóbku.

Kolejnym punktem łańcuckiego Orszaku Trzech Króli były jasełka zaprezentowane przez młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łańcucie, po których rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, kończąca Orszak.

pt, 6 Sty 2017  ·  7,2 MB  ·  145
6 stycznia 2017 roku

W Uroczystość Objawienia Pańskiego homilię podczas Mszy Świętych w łańcuckim kościele farnym głosił ks. Tomasz Sieradzki. Zwrócił on uwagę wiernych na pokorę Mędrców, ich wytrwałość i odwagę, z jaką wyruszyli w nieznany świat.  Trzej Królowie prowadzeni przez Gwiazdę Betlejemską przybyli do Betlejem, gdzie ofiarowali Nowonarodzonemu dary. Także my dzisiaj w swoim życiu możemy napotkać gwiazdę, która może doprowadzić nas do Jezusa. Może ona przybierać różne kształty, między innymi może mieć kształt człowieka potrzebującego pomocy.

pt, 6 Sty 2017  ·  3,6 MB  ·  236
Łańcut-Fara, 6 stycznia 2017 roku

Więcej zdjęć tutaj.