W dniu 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, w Jarosławiu, podobnie jak w wielu innych miejscowościach, odbył się Orszak Trzech Króli. Gościem Honorowym Orszaku był w Jarosławiu ks. abp Adam Szal.

Celem imprezy jest promocja polskiej tradycji i wartości chrześcijańskich, a na ich bazie – wzmocnienie poczucia chrześcijańskiej więzi pomiędzy mieszkańcami miasta i okolic oraz uczczenie święta Trzech Króli.

Cechą charakterystyczną dla Orszaku Trzech Króli w Jarosławiu był fakt, że wyruszył on z czterech stron miasta i skończył się przy stajence na Rynku – w lokalnym Betlejem, gdzie jednym z najważniejszych elementów było dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie wszystkich mieszkańców miasta. Cały Orszak zakończył się też duchowym przesłaniem Metropolity Przemyskiego. Poszczególne orszaki królewskie były niezwykle kolorowe i radosne.

Jako pierwsi do lokalnego Betlejem dotarli Maryja i Józef z osiołkiem, udali się tam oni wędrując pomiędzy tłumem, poprzez spotkanie przy gospodzie, aż do stajenki. Za nimi podążali Trzej Królowie – najpierw słysząc głos aniołów, potem odwiedzając Heroda, by w końcu dotrzeć do stajenki w Betlejem. Następnie wszyscy przybyli do stajenki oddali pokłon Nowonarodzonemu Królowi – Jezusowi.

Na zakończenie Orszaku, przez ministra Andrzeja Derę, odczytany został list Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, następnie przemówili Burmistrz Jarosławia oraz Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, a swoje przesłanie wygłosił także ks. abp Adam Szal.

Radośni i wzbogaceni wewnętrznie uczestnicy Orszaku Trzech Króli zanieśli Dobrą Nowinę do swoich domów wierząc, że w ten sposób świat ma szansę stawać się bardziej ludzki, bardziej wrażliwy i niosący w sobie czytelny obraz na podobieństwo Stwórcy.

pt, 6 Sty 2017  ·  11,9 MB  ·  190
Jarosław 6 stycznia 2017 roku

Więcej zdjęć można obejrzeć na stronie: http://www.pod24.info/fotoreportaż/orszak-trzech-kroli-jaroslaw-2017.html