fot. Karolina Cieleń

Dnia 8 stycznia br. odbył się w Miejskim Domu Kultury w Przeworsku X Charytatywny Koncert Kolęd i Pastorałek przygotowany przez parafię pw. Chrystusa Króla w Przeworsku, której proboszczem jest ks. Jan Miazga. Ideą koncertu jest chwalenie cudu narodzenia Pana Jezusa słowami kolęd i pastorałek, prezentacja artystycznych talentów oraz kwesta na rzecz prac wykończeniowych kościoła.

Ten jubileuszowy, bo X koncert uświetniły swoim występem aniołki z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Przeworsku. Wszystkich słuchaczy ujął za serce występ chóru Veritas  z Nowosielec i przejmujące wykonanie pieśni „Mario, czy Ty wiesz?” Swoje talenty prezentowali mali artyści ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2, zespół wokalny Molto działający przy MOK i zespół smyczkowy reprezentujący Państwową Szkołę Muzyczną w Przeworsku. Na scenie wystąpił również chór Gloria, schola Iskierki i młodzież oazowa z parafii pw. Chrystusa Króla.

Wszyscy artyści i widzowie koncertu zostali obdarowani słowem Bożym i słodkim piernikiem w kształcie serca. Między kolędami przeplatały się słowa poezji ks. Jana Twardowskiego.

„Święta Bożego Narodzenia są wielkim darem dla nas.
Bóg stał się człowiekiem, zapłakał ludzkimi łzami, otworzył przed nami swoje ludzkie serce.
Nie tylko choinki i prezenty, ale sam Jezus jest Podarunkiem dla nas.
I ten Podarunek ma być rozdawany.”

/Barbara Wałczyk/