fot. kl. Dawid Kowalczyk

“W poszukiwaniu Bożych przewodników” – to hasło tegorocznych rekolekcji dla maturzystów, które odbyły się w dnia od 5 do 7 stycznia 2017 roku w Collegium Marianum w PrzemyśluPrzewodnikiem na rekolekcyjnych drogach był ks. Łukasz Nycz wraz ze wspólnotą Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Jakuba Apostoła.

Treści rekolekcji były okazją do poszukiwania odpowiedzi na pytania: kim jestem? co jest moim życiowym celem? czym kierować się w życiu? Maturzyści mogli także pogłębić swoją wiedzę na temat powołania, a także zasad osobistego rozwoju. Rekolekcje były także okazją do spotkania z ludźmi, którzy wybrali różne powołania w życiu, a także studentami.

Rekolekcje były także radosnym czasem przebywania we wspólnocie. A oto kilka opinii uczestników:

“Doświadczyłem wewnętrznego pokoju, ale też pozytywnego poruszenia serca, szczególnie na adoracji (…) doświadczyłem bliskości Boga, udowodniłem sobie Jego istnienie po tym, gdy prawie stałem się ateistą (przez kilka tygodni nie wierzyłem w nic).  Ktoś mnie tu przyciągnął i wydobył z tych ciemności. Zmotywowałem się do życia, nabrałem nadziei, ZAUFAŁEM”.

“Mogłam zastanowić się nad swoim życiem – co z nim zrobić, jak ukierunkować. Rekolekcje dały mi wiele radości. Mogłam poznać ciekawych prowadzących i osoby, które tu przyjechały”.

 “Podczas rekolekcji dostałam łaski Bożej w poznaniu siebie. Bóg zesłał mi osobę, która powiedziała i pokazała jak mam sobie pomóc. Dostałam też olśnienia i już wiem gdzie powinnam iść na studia”.

Chwała Panu za ten czas!

sob, 7 Sty 2017  ·  3,4 MB  ·  202
Przemyśl - Collegium Marianum, 5-7 stycznia 2017 r.
pon, 9 Sty 2017  ·  2,9 MB  ·  223
Przemyśl - Lublin, 9 stycznia 2016 r.