fot. Stanisław Gęsiorski

26 lutego br. zakończyła się kolejna trzydniowa sesja studium Animatora Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej, poświęcona tematowi: „Poszukujemy dróg wolności: trzeźwość”.

Młodzież formująca się w ramach studium RAM, miała okazję w szerszy i pełniejszy sposób przyjrzeć się problemowi zniewolenia alkoholem, a także innymi używkami. W osiągnięciu tego celu pomagali im animatorzy trzeźwości, którzy w oparciu o Kurs Noe, dawali świadectwo własnego życia. Dzielili się tym jakie problemy wiązały się z nadużywaniem alkoholu oraz jak ciężko było im wyjść z nałogu.

Również w ciągu tych trzech dni, młodzi mieli okazję formować swoją wnętrze poprzez adorację, modlitwę wspólnotową, spowiedź i Eucharystię. Poznali też w jaki sposób ewangelizować poprzez dawanie świadectwa. Nauczyli się czym ono jest i na czym się skupić w czasie jego głoszenia. Młodzież RAM wzięła też udział w przedstawieniu poświęconym założycielce Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, a przygotowanym przez dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Matki Antoniny Mirskiej w Przemyślu.

Naszych drogich młodych wspieramy modlitwą, by wytrwali w obranej przez siebie drodze, a zainteresowanych formacją odsyłamy na stronę Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Zachęcamy równocześnie do wysłuchania świadectw i relacji z owej sesji, jak również do GALERII ZDJĘĆ.

nie, 26 Lut 2017  ·  11,1 MB  ·  128
Przemyśl - Collegium Marianum, 24-26 lutego 2016 r.