25 marca w Jarosławskim Opactwie odbędzie się kolejna edycja kursu dla fotografów i operatorów kamer “Fotosacrum”, którego ukończenie uprawnia do fotografowania i rejestrowania filmów w kościołach i innych miejscach sakralnych. Gośćmi “Rozmowy dnia” 7 marca byli Nina Błaszkowicz i ks. Łukasz Jastrzębski – Ceremoniarz Archidiecezji Przemyskiej. W rozmowie z Magdaleną Kapuścińską opowiedzieli o tym, czym jest Sacrum i dlaczego należy dbać o jego poszanowanie, o wskazaniach liturgicznych dotyczących fotografowania w kościołach oraz o samym kursie “Fotosacrum” – dlaczego jest organizowany, jaką wiedzę można uzyskać uczestnicząc w kursie i gdzie znaleźć informacje o nim.

wt, 7 Mar 2017  ·  8,2 MB  ·  187
Zbliża się kolejna edycja kursu dla fotografów i operatorów kamer "Fotosacrum", którego ukończenie uprawnia do fotografowania i rejestrowania filmów w świątyniach. Przy tej okazji porozmawialiśmy o wskazaniach liturgicznych dotyczących fotografowania w kościołach oraz kursie "Fotosacrum"

Więcej informacji o kursie na stronie internetowej Jarosławskiego Opactwa.

Normy i wskazania liturgiczne dotyczące fotografowania w czasie celebracji liturgicznych na terenie Archidiecezji Przemyskiej można znaleźć na stronie internetowej Archidiecezji.