Gośćmi Radia FARA w środowym programie „Rozmowa dnia” byli przedstawiciele Caritas Archidiecezji Przemyskiej ks. dyr. Artur Janiec i Sebastian Litwin odpowiedzialny za realizację projektów Caritas.

Caritas Archidiecezji Przemyskiej w ubiegłym roku rozdała dla potrzebujących ok. 100 tys. posiłków, 9,5 tony odzieży, 350 kubików drzew w formie opału na zimę. Z łaźni, pralni i punktu wydawania odzieży korzysta rocznie ponad 6 tys. osób. W noclegowni dla bezdomnych kobiet przez okres jesienno-zimowy przebywało 28 kobiet z różnych stron Polski.

Dla osób starszych i chorych Caritas prowadzi Hospicjum, Zakład Opiekuńczo – Leczniczy, Dom Spokojnej Starości, Dom Dziennego Pobytu, Klub Seniora, Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego w ramach którego 270 elektrycznych łóżek ortopedycznych zakupiono z 1% podatku dochodowego oraz z ofiar księży naszej archidiecezji. Ponadto Caritas prowadzi Centrum Terapii i Rehabilitacji w którym prowadzona jest: Fizjoterapia Ambulatoryjna, Poradnia Lekarska Rehabilitacji, Ośrodek Dzienny Rehabilitacji Kardiologicznej oraz Dzienny Ośrodek Rehabilitacji dla Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego, poradnia ginekologiczno-położnicza, poradnictwo bioetyczne, psychologiczne, rodzinne (dla małżeństw z problemami płodności) cztery Stacje Opieki Medycznej, w których pielęgniarki środowiskowe dojeżdżają do domów w celu pomocy cierpiącym osobom starszym.

To tylko niektóre pola działalności Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Więcej można dowiedzieć się na www.przemysl.caritas.pl

śr, 15 Mar 2017  ·  8,7 MB  ·  201
O działalności Caritas Archidiecezji Przemyskiej rozmawiamy z ks. dyr. Arturem Jańcem i odpowiedzialnym za projekty Sebastianem Litwinem