Sztuka umiejętnej motywacji nie należy do łatwych aspektów wychowania dziecka. Jak mówi p. Anna Korczewska – Najważniejszą rzeczą w motywowaniu dzieci do rozwoju, a szczególnie dorastających dzieci to akceptacja, okazywana miłość, zrozumienie, szacunek, wysyłanie dziecku pozytywnych sygnałów, okazywanie wiary w dziecko, że da radę sobie z trudnościami i wsparcie jeśli napotyka te trudności. Na każdym etapie rozwoju dziecko potrzebuje innych słów, innej motywacji, ale zawsze potrzebuje uwagi, zrozumienia i aprobaty. Potrzebuje nieustającej mądrej miłości. To my budujemy w dużej mierze obraz naszego dziecka, obraz z którym pójdzie kiedyś w życie dorosłe i będzie musiało sobie radzić.

Zachęcamy do wysłuchania kolejnej audycji z cyklu „Wychowanie przez mądre kochanie”, wyemitowanej na antenie Radia FARA w środę, 15 marca 2017 r., którą prowadziła Pani Anna Korczewska – Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – Oddział Powiatowy w Jarosławiu.

śr, 15 Mar 2017  ·  10,6 MB  ·  204
Audycja z 15 marca 2017 r. prowadzona przez p. Annę Korczewską - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – Oddział Powiatowy w Jarosławiu