W niedzielę minęło 12 lat od śmierci papieża Jana Pawła II. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37. Jego beatyfikacji dokonał Benedykt XVI 1 maja 2011 r., a kanonizacji – papież Franciszek 27 kwietnia 2014 r.

Formą upamiętnienia Papieża Polaka i Honorowego Obywatela Jarosławia był zorganizowany 2 kwietnia w Jarosławiu „Marsz Światła” z relikwiami Św. Jana Pawła II. Trasa prowadziła od budynku Starostwa Powiatowego, skąd wyruszył  Marsz,  przez  ul. Jana Pawła II, Grunwaldzką oraz Grodzką na Rynek. Nabożeństwo Światła obejmowało rozważanie tajemnic Różańca Świętego. Dziesiątki Różańca prowadzone były przez duszpasterzy jarosławskich parafii, siostry zakonne oraz zgromadzonych podczas przemarszu.

Tradycyjnie, lampiony i znicze niesione przez uczestników, zostały ułożone przed Ratuszem w formie napisu „JP II”. Tam również przekazane przez samorządowców symboliczne światełka zostały umieszczone na metalowym krzyżu, a pod tablicą upamiętniającą Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia zostały złożone wiązanki kwiatów. Na jarosławski Rynek, z modlitwą i zniczami, przeszło kilkaset osób, które w ten sposób oddały hołd Janowi Pawłowi II, podobnie jak co roku w rocznicę jego śmierci.

pon, 3 Kwi 2017  ·  14,7 MB  ·  195
Jarosław, 2 kwietnia 2017 r.