Gościem “Rozmowy dnia” był ks. dr Krzysztof Czapla SAC – dyrektor Sekretariatu Fatimskiego, główny prelegent odbywających się wiosennych kongregacji kapłańskich. Podczas spotkania kapłanów z terenu Archidiecezji Przemyskiej podjął tematykę aktualności orędzia fatimskiego.

Objawienia fatimskie, można porównać do ogromnej eksplozji światła, które Bóg zapalił we Fatimie, 13 maja 1917 roku. Tego dnia ukazała się po raz pierwszy Matki Bożej Fatimska przekazując światu i Kościołowi swoje Orędzie, poprzez trójkę dzieci: Hiacyntę, Franciszka i Łucję. To zjawienie się Matki Bożej i przekazywane prze kolejne 6 miesięcy orędzie wytyczało kierunek drogi dla świata, dotkniętego wówczas wojnami i przygotowującego się do rewolucji październikowej w Rosji,  która następnie objęła wiele krajów świata.

Ks. Krzysztof przybliżając objawienia Matki Bożej w Fatimie podkreślił, że Fatima to nie tylko fakt objawień maryjnych, ale to konkretne przesłanie dla świata – w tajemnicy Fatimy istnieje istotowy związek treści modlitwy różańcowej z osobą Maryi: w Fatimie Maryja prosi o codzienny różaniec. Ważnym przesłaniem z Fatimy jest ustanowienie nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Rozmówca przypomniał, że nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca to jest streszczenie duchowości chrześcijańskiej.

śr, 19 Kwi 2017  ·  9,9 MB  ·  299
O aktualności orędzia fatimskiego rozmawiamy z Dyrektorem Sekretariatu Fatimskiego - ks. Krzysztofem Czaplą, pallotynem
pon, 1 Maj 2017  ·  16,6 MB  ·  268
Wiosenne Kongregacje Kapłańskie, Przemyśl, 18 kwietnia 2017 r.