W niedzielę Dobrego Pasterza, 7 maja 2017 r., o godz. 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce miało miejsce rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2017. Kustosz sanktuarium – ks. Jerzy Jakubiec przywitał serdecznie wszystkich zebranych, dziękując im za przybycie, mimo majowego deszczyku, który ks. kustosz odniósł do deszczu Bożego błogosławieństwa.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. dziekan Piotr Kandefer. Mówiąc o drodze, ks. Piotr podkreślił jak ważne jest wyznaczenie trasy, dobra nawigacja, pilot. – Dlatego, słuchając Ewangelii, chcemy uczyć się poznawać głos Pana Jezusa, Dobrego Pasterza, aby zawsze podążać po właściwej drodze.

Zwrócił uwagę na to, że każdy z nas jest pasterzem dla kogoś, ale są również tacy, dla których bycie głosem Jezusa Dobrego Pasterza jest ich życiowym powołaniem, misją (…). To są księża. Kaznodzieja przedstawił również cechy prawdziwych, dobrych pasterzy.

Po Mszy św. odbyło się poświęcenie pojazdów, a następnie  oficjalne otwarcie siedmiokilometrowej drogi Pruchnik – Nienadowa. Jest ona nazywana Bramą w Bieszczady, bo znacznie skraca podróż na południe regionu. I w tę trasę ruszyli zebrani w Jodłówce użytkownicy jednośladów.

pon, 8 Maj 2017  ·  6,1 MB  ·  592
Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce, 7 maja 2017 r.