fot. Stanisław Gęsiorski

W  Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce w dniu 5 czerwca 2017 r. odbył się odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Uroczystej Sumie przewodniczył bp Jerzy Mazur SVD z diecezji ełckiej, rodak ziemi pruchnickiej. Proboszcz parafii i kustosz Sanktuarium, ks. Jerzy Jakubiec, wieloletni misjonarz, do wspólnej modlitwy zaprosił również bpa Jana Ozgę, pasterza diecezji Doumé-Abong’ Mbang w Kamerunie, o. dr. Kazimierza Szymczychę SVD, pełniącego obowiązki Sekretarza Komisji Episkopatu Polski ds. Misji oraz innych misjonarzy i misjonarki z naszej Archidiecezji.

W homilii bp Jerzy Mazur podkreślił, że Jodłówka, jak każde sanktuarium maryjne, jest miejscem spotkania się z Maryją, tu niebo całuje się z ziemią: bo tam gdzie człowiek się modli, tam wiąże się z niebem. Biskup Jerzy zachęcił, aby uklęknąć przed cudownym wizerunkiem Maryi i Jej – Matce Kościoła – przedstawić prośby:  Spójrzmy na Maryję jako na Matkę Kościoła, bo Ona odpowiedziała Bogu tak i chciała zostać Matką Boga, a mocą testamentu Jezus ustanowił i zatwierdził duchowe macierzyństwo swej Matki wobec ludzi całego świata. Co mamy robić, by podjąć i wypełnić nasze zadania? – przez odmawianie różańca, zawierzanie się Niepokalanemu Sercu Maryi i praktykę nabożeństwa pierwszosobotniego, możemy złożyć naszą nadzieję w Bogu przez Maryję. Czcigodny Kaznodzieja zauważył, że dzisiaj potrzeba rodziny, która będzie żyła mocą Eucharystii, bo w taki sposób będzie mogła się dokonać odnowa parafii, diecezji, ojczyzny i świata. Biskup wezwał – w zachęcie skierowanej do parafian i pielgrzymów – aby małżonkowie, młodzież i dzieci wołali z pomocą Maryi: “Panie, przymnóż nam wiary!

Podczas modlitewnego spotkania Biskup udzielił bierzmowania młodzieży z parafialnej wspólnoty w Jodłówce, wzywając wcześniej, aby troszczyć się o wiarę otrzymaną w chrzcie świętym: Być chrześcijaninem – to być człowiekiem mocnej wiary, którą musimy umacniać się na co dzień! …a następnie dodał, że – po tym powinni rozpoznawać nas niewierzący, że miłujemy Boga i drugiego człowieka.

Słowa świadectwa o posłudze misyjnej do wiernych zgromadzonych w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia skierował również bp Jan Ozga, dając przykład zaufania Maryi i potęgi modlitwy różańcowej.

pon, 5 Cze 2017  ·  1,6 MB  ·  285
Jodłówka, 5 czerwca 2017 r.
pon, 5 Cze 2017  ·  9,9 MB  ·  328
Jodłówka, 5 czerwca 2017 r.
pon, 5 Cze 2017  ·  1,8 MB  ·  319
Jodłówka, 5 czerwca 2017 r.