Rozmowa dnia - o. Wojciech Kiełtyka OFMConv

W środę 14 czerwca 2017 r. gościem Radia w “Rozmowie dnia” był o. Wojciech Kiełtyka OFMConv posługujący w przemyskiej parafii pw. św. Marii Magdaleny. W czasie spotkania przy radiowym mikrofonie podzielił się refleksją na temat kursu Alpha, który odbywa się przy klasztorze OO. Franciszkanów w Przemyślu.

Alpha jest serią spotkań wyjaśniających podstawy wiary chrześcijańskiej. Każde spotkanie podejmuje inny temat dotyczący wiary i daje możliwość dyskusji. Alpha prowadzona jest na całym świecie, każdy kurs jest trochę inny, choć są trzy elementy, które pojawiają się zawsze: posiłek, wykład, dyskusja. Podczas dzisiejszego programu o. Wojciech wyjaśnił poszczególne punkty każdego spotkania.

Wszystkie spotkania rozpoczynają się od posiłku, ponieważ jest to świetny sposób na zawiązanie relacji i poznanie innych osób.

Wykłady mają na celu angażować i inspirować do dyskusji w małych grupach. Zazwyczaj trwają ok. 30 minut. Odkrywają ważne zagadnienia dotyczące wiary i ukazują podstawy chrześcijaństwa, zwracając uwagę na pytania: Kim jest Jezus? Na czym opiera się nasza wiara? Dlaczego i jak się modlić? W jaki sposób Bóg nas prowadzi?

Prawdopodobnie najważniejszą częścią Alpha jest: szansa na podzielenie się swoimi przemyśleniami i poglądami dotyczącymi tematu spotkania podczas dyskusji w małej grupie. Jest to okazja, żeby usłyszeć, co myślą inni, w przyjaznym i otwartym otoczeniu. Nie trzeba nic mówić, ale można też o wszystko pytać. Kurs Alpha otwarty jest dla każdego.

śr, 14 Cze 2017  ·  6,8 MB  ·  217
O kursie Alfa rozmawiamy z o. Wojciechem Kiełtyką OFMConv z Przemyśla