Misyjne nawrócenie

Misyjna działalność Kościoła ma swoje źródło w ewangelicznym nakazie Chrystusa. Kościół, dziś bardziej niż kiedykolwiek w historii, jest wezwany do podjęcia z nową gorliwością misyjnego mandatu Chrystusa. Pielgrzymi, zmierzając na Jasną Górę, mieli okazję rozważyć to wezwanie, by móc naśladować entuzjazm pierwszych chrześcijan.

10. dzień pielgrzymi to czas na pokutną refleksję, która w tym roku przeżywana była podczas nabożeństwa w Sokolnikach w spojrzeniu na posłanie misyjne. Misjonarz to bowiem ten, kto doświadczył mocy Chrystusa, Jego bezgranicznej miłości i nie jest w stanie zatrzymać jej dla siebie – usłyszeli pątnicy podczas spotkania. – Przynaglenie otrzymane od Ducha Świętego to zaproszenie do tego, by wyruszyć w drogę.

Nabożeństwo zostało przygotowane przez SS. Klawerianki, a młodzież, która z nimi przybyła, animowała całość nabożeństwa. Świadectwo posługi na misjach w Zambii dał o. Tomasz Nogaj SJ. On też zachęcił do spojrzenia na swoje życie, aby ocenić misyjność poprzez postawę cierpliwości, wdzięczności i podjęcia misji jako chrześcijanina. Nabożeństwu towarzyszył obrzęd posłania wolontariuszy na posługę misyjną. Z rąk abpa Adama Szala w obrzędzie posłania krzyż misyjny otrzymali: Joanna Henzel, Marcelina Kozicka i Maciej Baran.

czw, 13 Lip 2017  ·  18,9 MB  ·  105
37. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, Sokolniki, 13 lipca 2017 r.
czw, 13 Lip 2017  ·  2,9 MB  ·  149
37. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, Sokolniki, 13 lipca 2017 r.
czw, 13 Lip 2017  ·  2,0 MB  ·  89
37. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, 13 lipca 2017 r.