Tradycyjnie 16. dnia miesiąca uczestniczyliśmy wraz z wiernymi czcicielami św. Andrzeja Boboli w comiesięcznej nowennie do tego świętego patrona w Strachocinie. Lipcowemu nabożeństwu przewodniczył o. Mariusz Bigiel, jezuita z Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie.

W homilii przedstawił św. Andrzeja jako człowieka radykalnego w swoich działaniach, który nie znał połowicznych rozwiązań w swoim życiu.  Nie można więc czcić św. Andrzeja i być wycofanym, chować się przed ludźmi.

Kaznodzieja ukazał także kult maryjny obecny w życiu św. Andrzeja Boboli. On był człowiekiem, który bardzo czcił Maryję jako Królową Polski – mówił o. Mariusz. Wyrazem tej miłości do Maryi był tekst ślubów lwowskich króla Jana Kazimierza napisany przez św. Andrzeja Bobolę. To ten akt wypowiedziany w katedrze lwowskiej stał się inspiracją dla kard. Stefana Wyszyńskiego do napisania Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego.

Kończąc homilię, o. Mariusz zachęcił uczestników nabożeństwa do odnalezienia i uważnego przeczytania Ślubów Jasnogórskich. Jeśli zabierzemy się za ich realizację, wówczas zacznie się prawdziwa odnowa i ożywienie religijne w Polsce.

nie, 16 Lip 2017  ·  5,7 MB  ·  169
Strachocina, 16 lipca 2017 r.

 

GALERIA