W dniach 23-30 lipca 2017 obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. MIVA Polska po raz kolejny zaprosiła wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

W Tygodnia św. Krzysztofa, jak co roku – pisze Bp Jerzy Mazur, Przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji –  pochylamy się nad potrzebami polskich misjonarzy i misjonarek i ich współpracowników na misjach i wspieramy ich w zakupie środków transportu. Są to niezbędne narzędzia w ich codziennej posłudze na rzecz Ewangelii. Podziękujmy Panu Bogu za Jego opiekę nad nami w czasie podróży, za Jego błogosławieństwo, którym nas obdarza, za każdy szczęśliwie przejechany kilometr!

Główne uroczystości inaugurujące z festynem św. Krzysztofa mają miejsce w Łańcucie na terenie Archidiecezji Przemyskiej. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza św. o godz. 12.00 sprawowana w parafii pw. św. Michała Archanioła w intencji kierowców, podróżujących oraz dobrodziejów MIVA pod przewodnictwem abpa Józefa Michalika.

Ks. Arcybiskup, odnosząc się do słów Ewangelii – wskazał na to, że zasiew ziarna ma w sobie moc… można je zacienić, ale nie uda się zatrzymać wzrostu. Czcigodny Kaznodzieja, stawiając pytanie: Skąd czerpać dobro?, podkreślił rolę Ducha Świętego, który przychodzi z pomocą naszej słabości. Nasze zbawienie wypracujemy my sami siejąc dobro, przeciwstawiając się złu, a w tym wszystkim możemy liczyć na pomoc Bożą. Bóg rozliczy nas z tego, czy czyniliśmy dobro w sytuacjach w których powinniśmy wypełniać swoje zadania, te proste i codzienne wynikające z powołania. To ciągła troska o kształtowanie sumienia – gleby serca ludzkiego. Chrześcijanin nie może być naiwniakiem i nie może nie potrafić oceniać, co jest dobre, a co złe. Arcybiskup Józef wspomniał, że w tym roku, patrząc na Maryję, która objawia się w Fatimie, jesteśmy na nowo przynagleni do życia dla dobra, a unikania zła. Gromadząc się podczas uroczystości inaugurujących tydzień św. Krzysztofa mamy pamiętać o modlitwie za misjonarzy, a wspierając dzieła misyjne mamy również kształtować ducha misyjności, bo to odpowiedzialność za tych, którzy głoszą orędzie zbawienia w rożnych zakątkach świata.

Za promocję Akcji św. Krzysztofa Arcybiskup Józef i ks. Marek Blecharczyk, proboszcz Parafii i archidiecezjalny referent ds. duszpasterstwa misji otrzymali złotą stułę św. Krzysztofa. Laureatem złotej kierownicy św. Krzysztofa została Polska Federacja Szkół Szkolenia Kierowców.

Tradycyjnie po zakończonej Mszy św. odbyło się uroczyste poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców.

W uroczystości biorą udział misjonarze z różnych kontynentów:

 • ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska
 • Zofia Sokołowska, MIVA Poslka, misjonarka z Peru
 • Mateusz Sigiel, MIVA Polska
 • ks. Zbigniew Pieczuro, misjonarz z RPA
 • ks. Stanisław Stanisławek, misjonarz z Kamerunu
 • ks. Jan Podgórniak, misjonarz z Madagaskaru
 • o. Zdzisław Grad SVD, misjonarz z Madagaskaru
 • s. Małgorzata Bąk, misjonarka z Kamerunu
 • s. Weronika Popowska, misjonarka z Rwandy
 • s. Beata Sobocińska, misjonarka z Republiki Środkowej Afryki
 • s. Lucyna Szpin, misjonarka z Republiki Środkowej Afryki
 • s. Teodora Grudzińska, misjonarka
 • s. Bakita, pasjonatka Kamerunu
 • Ilia Pryshibluk, wolontariusz

Podczas festynu na scenie wystąpi Ricky Lion z zespołem Etno Libre. Ponadto organizatorzy przewidzieli w programie wiele licznych atrakcji.

Jak zostać Przyjacielem MIVA Polska? Przecież to bardzo proste! Warunki:

 • modlisz się w intencji misji i misjonarzy
 • jako kierowca czy podrózujący troszczysz się  o bezpieczną jazdę i przestrzeganie przepisów drogowych
 • odmawiasz modlitwę przed podróżą i dziękujesz Bogu za szczęśliwe dotarcie do celu
 • umieścisz znak(i) religijny(e) w swoim pojeździe
 • przynajmniej raz w roku pomagasz misjonarzom w zakupie środków transportu ofiarą przekazaną na konto MIVA Polska – Twoje podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry w myśl hasła “1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy” (pobierz blankiet).

Każdy, kto wesprze naszą akcję poprzez wpłatę na nasze konto otrzyma pocztą potwierdzenie  z podziękowaniem oraz honorową „Kartę Przyjaciela MIVA Polska” i naklejki z modlitwą kierowcy!

Polscy zaś misjonarze na całym świecie, szczególnie ci, którzy otrzymali pomoc za pośrednictwem MIVA Polska na zakup środków transportu, odprawiają w pierwsze soboty miesiąca Msze święte i modlą się w intencji wszystkich ofiarodawców i Przyjaciół MIVA Polska prosząc dla wszystkich o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo oraz o bezpieczne podróże. Dziękujemy za dobry wybór! Przyłącz się do grona Przyjaciół MIVA Polska!

/źródło: www.miva.pl/

nie, 23 Lip 2017  ·  1,5 MB  ·  146
Łańcut - pw. Michała Archanioła w Łańcucie, 23 lipca 2017 r.
nie, 23 Lip 2017  ·  8,8 MB  ·  205
Łańcut - pw. Michała Archanioła w Łańcucie, 23 lipca 2017 r.
nie, 23 Lip 2017  ·  1,7 MB  ·  152
Łańcut - pw. Michała Archanioła w Łańcucie, 23 lipca 2017 r.