Parafia pw. św. Wawrzyńca w Dynowie 10 sierpnia obchodziła odpust ku czci św. Wawrzyńca, który był okazją do świętowania jubileuszu 400-lecia konsekracji kościoła. Uroczystościom przewodniczył  ks. bp Stanisław Jamrozek.

– Jeśli będziemy szli drogami, które wskazuje Bóg, to na pewno dojdziemy do nieba. Na drodze codziennego wędrowania Chrystus zaprasza nas do służenia, bo skoro On jest sługą, to pragnie, byśmy też takimi byli: ludźmi, którzy nie wstydzą się, że się pochylają nad drugim człowiekiem, że mu pomagają, dlatego że widzą w nim oblicze Chrystusa – mówił w kazaniu biskup. – Ale tego trzeba chcieć, bo Pan Bóg nigdy nie narzuca swojej woli. On chce, żebyśmy umieli ją prawidłowo odczytywać i później realizować po to, żeby jak najpiękniej przeżyć nasze życie i osiągnąć chwałę wszystkich zbawionych – dodał kaznodzieja.

Za przykład dobroczynności ks. bp Stanisław podał patrona parafii  św. Wawrzyńca, który zasłynął z wielkiego serca i ogromnej odwagi w dawaniu siebie. Kaznodzieja przekonywał, że ten, kto kieruje się sercem otwartym na Pana Boga, będzie gotowy do największych poświęceń, a „dając innym będzie jeszcze więcej otrzymywał od Boga”.

O godzinie 15.00 w auli Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego odbyła się uroczysta prezentacja Rocznika Historycznego Dynoviana. Tematem tego rocznika było Dynowskie Sacrum. Spotkanie to zostało zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dynowa oraz gospodarzy miejsca czyli Dyrekcję ZSZ w Dynowie. 

czw, 10 Sie 2017  ·  1,1 MB  ·  151
Dynów, 10 sierpnia 2017 roku
czw, 10 Sie 2017  ·  4,9 MB  ·  177
Dynów, 10 sierpnia 2017 roku
czw, 10 Sie 2017  ·  8,3 MB  ·  149
Dynów, 10 sierpnia 2017 roku