9 września w Jarosławiu odbyła się Pielgrzymka Biegowa z okazji 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. O godzinie 12.00 wystartowało w niej około 500 osób. Ulicami Jarosławia, od kościoła pw. NMP Królowej Polski do Jarosławskiego Opactwa, pokonali 1717 metrów, aby upamiętnić rok, w którym na Jasnogórski Obraz zostały nałożone korony poświęcone przez papieża Klemensa XI.

Bieg rozpoczął się wspólną modlitwą, którą w kościele pw. NMP Królowej Polski poprowadził ks. Zbigniew Suchy. Następnie proboszcz parafii, ks. Krzysztof Szczygielski, pokropił wszystkich uczestników Biegu wodą święconą. Po rozgrzaniu ducha przyszedł też czas na rozgrzewkę ciała, po której biegacze ustawili się na linii startu. W Biegu uczestniczyło wiele rodzin, także dzieci w wózkach oraz osoby niepełnosprawne.

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się akcja “Biegnę z misjonarzem”, dzięki której biegacze mogli “zabrać” ze sobą w trasę misjonarza pochodzącego z terenu naszej Archidiecezji, ale także objąć go swoją modlitwą. Bieg objęli patronatem: Metropolita Przemyski – ks. abp Adam Szal, przeor jasnogórskiego klasztoru – o. Marian Waligóra oraz o. Kazimierz Szymczycha – Sekretarz Episkopatu Polski ds. Misji. Pielgrzymka biegowa z okazji 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej została zorganizowana w ramach VII Jarmarku Benedyktyńskiego.

sob, 9 Wrz 2017  ·  9,0 MB  ·  99
Jarosław, 9 września 2017 roku

Wyniki biegu dostępne są tutaj.