fot. ks. Andrzej Bienia

W święto Narodzenia NMP do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku przybyła XVIII Pielgrzymka Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego. Wraz z nimi swoje święto dziękczynienia za tegoroczne plony przeżywali także rolnicy przybyli na XVIII Dożynki Powiatu Leżajskiego.

Uroczystej Mszy Świętej sprawowanej na placu przed klasztorem przewodniczył abp Adam Szal. W homilii ukazał wiernym Maryję jako patronkę dobrego zasiewu. Tego podejmowanego przez rolników ale także zasiewu Słowa Bożego. To od Niej mamy uczyć się słuchania i przyjmowania Słowa, które z miłości wypowiada Bóg do człowieka. Arcybiskup apelował do wiernych, by zawsze w ich sercu było miejsce dla Jezusa. A gdy czasem nasze drogi rozejdą się z Jego drogami i stracimy Boga, to pamiętajmy, że możemy do Niego wrócić. Kończąc swoją refleksję, Metropolita podziękował wszystkim, którzy służą społeczeństwu.

Do Leżajska przyjechały kompanie honorowe, poczty sztandarowe oraz delegacje najróżniejszych służb mundurowych. Wśród nich znalazły się takie formacje, jak: 21. Brygada Strzelców Podhalańskich (w tym roku reprezentowana przez 21. Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej z Jarosławia), Służba Więzienna z Rzeszowa, Wojska Obrony Terytorialnej, Policja, Izba Administracji Skarbowej, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej z Przemyśla, Straż Ochrony Kolei, Nadleśnictwo i Jednostka Strzelecka nr 2035 z Leżajska. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Wojskowa z Rzeszowa.

pon, 11 Wrz 2017  ·  3,3 MB  ·  107
Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku, 8 września 2017 r.
pon, 11 Wrz 2017  ·  5,2 MB  ·  107
Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku, 8 września 2017 r.