fot. ks. Andrzej Bienia

Co roku w ostatnią sobotę września członkowie Róż Żywego Różańca z Archidiecezji Przemyskiej spotykają się na pielgrzymce tej wspólnoty. Za każdym razem miejscem spotkania jest inna parafia, w której szczególnie czczona jest Matka Boża. Tym razem zgromadzili się w jarosławskiej Kolegiacie u stóp Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. Tegoroczna pielgrzymka rozpoczęła się w ogrodach jarosławskiego Opactwa, gdzie po zawiązaniu wspólnoty konferencję “Odpowiedź na orędzie fatimskie Sługi Bożej Anny Jenke” wygłosił ks. prał. Marian Bocho. Później wierni, idąc w procesji, rozważali orędzie fatimskie i modlili się na różańcu. Po dojściu do kolegiaty Bożego Ciała wysłuchali konferencji “Odmawiajcie codziennie różaniec”, którą wygłosił ks. Jan Smoła. Następnie uroczystej Eucharystii przewodniczył Abp Adam Szal.

Przemyska rodzino różańcowa – tak trzeba was drodzy bracia i siostry pozdrowić. Jesteśmy przecież jedną rodziną – rozpoczął swoje kazanie Metropolita Przemyski. – Tak jak Święta Rodzina jesteśmy zapatrzeni w Jezusa, naszego Zbawiciela. Dlatego modlitwę różańcową zaczynamy od wyznania wiary w Boga, który posłał na ziemię swojego Syna, aby nas zbawił. Ta wiara nas łączy, ilekroć bierzemy do ręki różaniec, aby rozważać tajemnice naszej wiary – mówił.

Kaznodzieja zaznaczył, że Matka Boża wprowadza nas na drogę modlitwy i pokuty oraz wskazuje, by strzec Eucharystii. Jednocześnie przypomina, że istnieje świat duchowy i przestrzega przed ogromem zła, jakie niesie każdy grzech, który może człowieka doprowadzić do piekła. Lekarstwem na to jest modlitwa i pokuta – podkreślił Abp Szal.

Arcybiskup wskazywał, że Maryja daje nam lekcje pokory i miłości oraz wzywa do przebudzenia i wyjścia z marazmu. Zauważył również, że różaniec jest niezwykłym orężem w walce o dobro, o świętość oraz zbawienie swoje i całego świata.

Przed rozesłaniem Metropolita Przemyski przekazał Sztandar Róż Żywego Różańca wiernym z Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej, bowiem to miejsce zostało wybrane na kolejną pielgrzymkę Róż Żywego Różańca.  Wręczono także Złotą Różę parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu, która organizowała tegoroczną pielgrzymkę.

Paweł Bugira

nie, 1 Paź 2017  ·  5,1 MB  ·  134
Jarosław, 30 września 2017 r.
nie, 1 Paź 2017  ·  6,7 MB  ·  117
Jarosław, 30 września 2017 r.
nie, 1 Paź 2017  ·  4,9 MB  ·  139
Jarosław, 30 września 2017