W kolejnych spotkaniach podczas audycji kulturalnych gośćmi były dwie kobiety, które w różnych miejscach i na różne sposoby realizują talenty – literacki i muzyczny.

Spotkanie w radiu FARA z Moniką Młot rozpoczęło się piosenką, wykonaną przy akompaniamencie gitary. Z rozmowy z gościem dowiedzieliśmy się, że śpiewa od 3. roku życia i przez całą edukację szkolną. W okresie nauki w szkole średniej nauczyła się sama grać na gitarze. Niejednokrotnie uczestniczyła w przeglądach twórczości osób niepełnosprawnych, w ogólnopolskich konkursach wokalnych, gdzie zajmowała II, III miejsca lub otrzymywała wyróżnienia. Od 2 lat współtworzy zespół zespół, który działa przy klasztorze oo. Reformatów w Przemyślu, mając nadzieję, że swoim śpiewem przyciągną ludzi, szczególnie młodych, do wiary.
Imponuje skromność Moniki, jej pasja śpiewania, radość z tego, że może wyśpiewywać chwałę Panu i nieść pociechę ludziom.

11 października w studiu Radia FARA gościła Angelika Kuźniak, polska reporterka, z wykształcenia kulturoznawczyni, autorka opowieści reporterskich o Ewie Demarczyk, Marlenie Dietrich, Zofii Stryjeńskiej. A. Kuźniak opowiadała słuchaczom o początkach swojej pracy i o tym, dlaczego wybrała pisanie biografii, a nie np. książek z wymyśloną przez siebie fabułą. Pisarka dzieliła się swoimi refleksjami na temat spotkań z czytelnikami i odpowiedziała na pytanie “Czy w ogóle i w jakim stopniu nagrody wpływają inspirująco na twórcę” (A. Kuźniak jet trzykrotną laureatką GRAND PRESS). Ujawniła również nad czyją biografią pracuje i która z dotychczas napisanych jest dla niej najważniejsza.

Łucja Wiszlańska

śr, 11 Paź 2017  ·  8,2 MB  ·  105
Audycja z dnia 11 października 2017 r.
czw, 5 Paź 2017  ·  6,7 MB  ·  124
Audycja z dnia 27 września 2017 r.