Kolejna rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki stała się motywacją do ponownego zagłębienia się w jego życie, posługę oraz pozostawione nam zadania. Temat ten, w czasie “Rozmowy dnia” podjął ks. prał. Krzysztof Mijal – Duszpasterz Ludzi Pracy.

Mówiąc o posłudze kapłańskiej kapelana “Solidarności” – ks. Krzysztof – przypomniał, że była to przede wszystkim służba prawdzie. Bł. ks. Jerzy potrafił główne prawdy wiary przekazywać z miłością, a jednocześnie bardzo stanowczo i zdecydowanie. Spowodowało to, że gromadziło się wokół niego wiele osób potrzebujących wsparcia i umocnienia w trudnych warunkach życia i pracy. Szczególną inicjatywą było odprawianie Mszy Św. w intencji Ojczyzny, które z czasem stały się swoistym fenomenem wśród środowisk pracowniczych.

Ks. Krzysztof przybliżył również działalność Duszpasterstwa Ludzi Pracy, które realizuje duchową spuściznę bł. ks. Jerzego. Wśród inicjatyw tego duszpasterstwa na pierwszym miejscu należy wymienić comiesięczne Msze Św. w intencji Ojczyzny. Kolejne aktywności to coroczna Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę oraz straż przy grobie bł. ks. Jerzego. Inicjatywy te, mają pomagać członkom Duszpasterstwa Ludzi Pracy, w odważnym ukazywaniu najważniejszych wartości chrześcijańskich w miejscach pracy.

pt, 20 Paź 2017  ·  9,2 MB  ·  142
O życiu i posłudze ks. Jerzego Popiełuszki oraz Duszpasterstwie Ludzi Pracy