Pogrzeb dzieci utraconych na Cmentarzu Zasańskim w Przemyślu

Śmierć zawsze pozostaje dla człowieka tajemnicą, zwłaszcza gdy dotyka dziecka… Kościół towarzyszy rodzinom doświadczającym takiego cierpienia.

Jedną z inicjatyw wspierających te osoby była Msza Święta w intencji dzieci zmarłych przed urodzeniem i ich rodziców, która miała miejsce 4 listopada 2017 r. w kościele św. Józefa Sebastiana Biskupa w Przemyślu. Eucharystia zgromadziła wiernych przy białej trumnie skrywającej szczątki 104 dzieci zmarłych przed urodzeniem.

Mszy Świętej przewodniczył bp Stanisław Jamrozek. W homilii zachęcił do patrzenia na trudne doświadczenie utraty dziecka z wiarą i wielką nadzieją na spotkanie w niebie oraz do przychodzenia do Jezusa z każdym swoim cierpieniem.

Modlitwa zakończyła się pochówkiem na Cmentarzu Zasańskim w Przemyślu w specjalnie przygotowanym do tego grobowcu.

To już trzecie takie wydarzenie w tym mieście. Odbywa się ono zwykle w pobliżu dnia 15 października, który obchodzony jest w Polsce jako Dzień Dziecka Utraconego. Szczególny udział w organizowaniu pogrzebów dzieci utraconych w Przemyślu ma Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej oraz Zakład Patomorfologii Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu.

Osoby doświadczające utraty dziecka mogą skorzystać z pomocy w poradniach:
– przy parafii św. Józefa Sebastiana Biskupa w Przemyślu, w pierwsze soboty miesiąca o godz. 15.00
– przy parafii Królowej Polski w Jarosławiu, w trzecie piątki miesiąca o godz. 18.00 (rozpoczęcie spotkania Mszą Świętą)

sob, 4 Lis 2017  ·  2,7 MB  ·  193
Przemyśl, 4 listopada 2017 r.
sob, 4 Lis 2017  ·  1,8 MB  ·  138
Przemyśl, 4 listopada 2017 r.
sob, 4 Lis 2017  ·  778,9 KB  ·  169
Przemyśl, 4 listopada 2017 r.