Zachęcamy katechetów do zapoznania się z nowościami wydawnictwa „Święty Paweł”. Szczególną uwagę chcemy zwrócić na znajdujące się w ofercie pomoce do przygotowania inscenizacji teatralnych oraz scenariusze katechez dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Prezentujemy także drugie wydanie  materiałów dla katechetów i duszpasterzy „Pierwsza Komunia Święta” bpa Antoniego Długosza i ks. Romana Ceglarka. W ofercie znalazła się także „Biblia młodych” – najnowszy tytuł międzynarodowej, bestsellerowej serii YOUCAT.


Nasz teatrzyk jak się patrzy 

Inscenizacje dla dzieci młodszych
br. Tadeusz Ruciński FSC

Inscenizacje o tematyce znanej dzieciom z kart Pisma Świętego, opowiadające o życiu Jezusa od Jego narodzin po zmartwychwstanie. Teksty dla małych aktorów są proste, o stopniu trudności od 5 do 10 lat, nadto przygotowano propozycje scenografii i kostiumów. Książka jest atrakcyjną propozycją pomocy w pracy dydaktycznej dla nauczycieli katechetów, wychowawców przedszkoli czy animatorów grup parafialnych.  Dzięki przedstawieniom teatralnym uczniowie nabiorą pewności siebie, rozwiną swoją kreatywność oraz przekonają się, że kraina Biblii to niezwykły świat.


Dzieci na scenie.

Inscenizacje teatralne dla przedszkoli i szkół
Dorota Szlendak

Antologia zawiera scenariusze przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Jej atutem jest to, że dzieci przemawiają ze sceny własnym głosem, a życie szkolne zostało przedstawione z punktu widzenia uczniów. W książce znajdują się inscenizacje poświęcone wydarzeniom biblijnym, Janowi Pawłowi II oraz scenariusze uroczystości przedszkolnych i szkolnych, takich jak: rozpoczęcie roku, pasowania, jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty oraz zakończenie roku. Wzbogacają je autorskie piosenki i aranżacje muzyczne.

 


Czuć, rozumieć i wierzyć. 

Scenariusze katechez dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym
Monika Topolewska

Książka zawiera zbiór scenariuszy, które uwzględniają różne potrzeby rewalidacyjne uczniów oraz ich poziom niepełnosprawności. Tematy zostały dobrane do kalendarza szkolnego i treści programowych. Autorka proponuje proste i atrakcyjne formy aktywności ruchowej, muzycznej, zabawy grupowe, parateatralne, ćwiczenia koncentracji słuchowej, percepcji wzrokowej, które umożliwiają przeżycie wiary.


Pierwsza Komunia Święta. Materiały dla katechetów i duszpasterzy

bp Antoni Długosz, Roman Ceglarek

Fachowa pomoc dla katechetów i duszpasterzy w przygotowaniu dzieci do Pierwszej Komunii Świętej oraz prowadzeniu samej uroczystości. Autorzy proponują ciekawe, dostosowane do możliwości percepcyjnych dziewięcio- i dziesięciolatków, celebracje nabożeństw, homilie, pieśni, modlitwy, i to w kilku wariantach, tak aby można było z nich korzystać przez kilka lat z rzędu. Do książki dołączona jest płyta CD z pieśniami .


Biblia młodych. Youcat

Biblia młodych to najnowszy tytuł międzynarodowej, bestsellerowej serii YOUCAT. W sposób kreatywny zachęca do poznawania Pisma Świętego. Nie jest to cała Biblia, celowo zostały wybrane takie obszerne fragmenty ze wszystkich ksiąg, które pozwolą młodemu czytelnikowi poznać najistotniejsze treści Pisma Świętego, ale go nie zniechęcą obszernością. Dodatkowo publikacja zawiera przystępnie napisane komentarze i charakterystyczną już dla tej serii grafikę, która cieszy się uznaniem czytelników. To jedyne takie wydanie Pisma Świętego specjalnie przygotowane dla młodego czytelnika, po które zapewne chętnie sięgną i starsi odbiorcy.