W cyklicznej audycji „Kościół wspólnotą wspólnot” 5 grudnia 2017 r. wzięli udział członkowie Katolickiej Szkoły Kontemplacji i Ewangelizacji Młodych Dzieci Światłości istniejącej w Łodzi, która jest filią Katolickiej Międzynarodowej Szkoły Modlitwy i Ewangelizacji JEUNESSE-LUMIÈRE. Okazją do spotkania przy radiowym mikrofonie stały się parafialne rekolekcje adwentowe prowadzone przez uczestników Szkoły wraz z ks. Grzegorzem Korczakiem – kapłanem archidiecezji łódzkiej w Parafii Rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy Klasztorze Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krośnie.

Szkoła, z której się wywodzimy — Jeunesse-Lumière (Młodzi-Światło) została założona przez o. Daniela-Ange w 1984 roku na południu Francji, w okolicach Tuluzy. W roku 2000 ksiądz Grzegorz M. Korczak żywo interesował się duchowością Szkoły o. Daniela-Ange i po czasie modlitwy i rozeznawania, z pomocą jednej z polskich absolwentek Jeunesse-Lumière, powstała filia francuskiej Szkoły w Polsce.

W Szkole przez roczną formację Dzieci Światłości mają okazję, by pogłębić swoje życie wiary przez: modlitwę, formację, życie wspólnotowe, misję.