6 grudnia wspominamy św. Mikołaja, biskupa Miry, znanego nie tylko ze swojej pasterskiej gorliwości, ale także z troskliwości o potrzeby materialne wiernych. Z tej właśnie okazji w niedzielę, 3 grudnia 2017 r., na przemyskim rynku kolejny raz zorganizowana została Wielka Parada Mikołajowa.

Kiedy św. Mikołaj umarł, do Watykanu zaczęły schodzić listy, że był taki dobry człowiek i że ludzie naśladują go. I my dzisiaj, tutaj na rynku w Przemyślu, także powitamy Mikołaja. Powitamy Mikołaja, ponieważ od tamtego czasu jest tak dużo ludzi, którzy chcą go naśladować, chcą być podobni do niego, czasem nawet ubierają się jak on, ale pamiętajcie – każdy z nas może być św. Mikołajem, kiedy pomagamy drugiej osobie – mówił podczas parady ks. Andrzej Bienia, który przedstawił zebranym postać św. Mikołaja.

3 grudnia na przemyski rynek dotarł św. Mikołaj, aby spotkać się z najmłodszymi mieszkańcami miasta oraz ich rodzicami. Na scenie przy Urzędzie Miasta gościa przywitali Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Grzegorz Hayder, Radni Rady Miasta oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 wraz z wychowankami Świetlicy „Wzrastanie”. Jak co roku św. Mikołaj dokonał uroczystego rozświetlenia choinki ustawionej na rynku w Przemyślu, a żołnierze 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich, Policja, Straż Miejska, funkcjonariusze Służby Więziennej, Straży Granicznej, Służby Celnej, Straży Ochrony Kolei i Straży Pożarnej rozdali dzieciom słodkie podarunki. Spotkanie ze św. Mikołajem zakończył pokaz sztucznych ogni, które wieloma barwami rozświetliły niebo nad miastem.

śr, 6 Gru 2017  ·  1,6 MB  ·  81
Przemyśl, 3 grudnia 2017 r.
śr, 6 Gru 2017  ·  176,9 KB  ·  87
Przemyśl, 3 grudnia 2017 r.