Każdego 16 dnia miesiąca w Strachocinie odbywa się modlitwa ku czci św. Andrzeja Boboli. Kult patrona Polski rozpoczął się w tym miejscu 16 maja 1988 roku, gdy w sposób uroczysty do świątyni zostały wniesione relikwie Świętego i umieszczone w nowym ołtarzu poświęconym św. Andrzejowi. Od tego dnia kult z każdym rokiem rozwija się bardzo dynamicznie i obejmuje coraz to większą rzeszę wiernych. Być może dlatego, że św. Andrzej postrzegany jest tutaj jako skuteczny orędownik ludzkich modlitw.

Styczniowe spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem, podczas którego zostały odczytane intencje pozostawione przez wiernych odwiedzających to sanktuarium. Tradycyjnie zebrani odmówili część bolesną różańca świętego, wsłuchując się w rozważania poszczególnych tajemnic opisujące mękę Jezusa Chrystusa i św. Andrzeja Boboli.

Centralnym punktem spotkania była Msza Święta, której przewodniczył bp Stanisław Jamrozek. – Święty Andrzej Bobola spotkał Jezusa na swojej drodze życia, dlatego stał się Jego autentycznym świadkiem. Głosił Jezusa i wskazywał na Niego tym, którym posługiwał – mówił bp Stanisław. Kaznodzieja zachęcił wiernych do szerokiego otwarcia oczu, by zobaczyć jak wielkie cuda czyni Bóg przez swoich świętych, a szczególnie przez św. Andrzeja Bobolę. Mówił także o tym, że w tych szczególnych czasach potrzeba prawdziwych świadków Jezusa na wzór św. Andrzeja. Kończąc homilię wezwał wiernych do modlitwy o silną wiarę i umiejętność dawania świadectwa aż do końca.

Styczniowe spotkanie rozpoczęło cykl nabożeństw w szczególnym roku – 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Tym bardziej w tym czasie modlić się będziemy za przyczyną świętego patrona Polski – Andrzeja Boboli.

śr, 17 Sty 2018  ·  5,0 MB  ·  160
Strachocina, 16 stycznia 2018 r.

Zapraszamy do galerii.