Kolejne spotkanie w ramach Radiowego Forum Młodych stało się okazją do podjęcia tematyki miłości. Gospodarz programu, ks. Piotr Sękowski już po raz kolejny zaprosił wspaniałych gości, którzy z różnych stron próbowali wyczerpać zadany temat.

Zaproszeni goście w pierwszej części audycji podjęli kwestię miłości jako relacji człowieka do drugiego człowieka. Wzorem każdej relacji miłości do drugiego człowieka jest jednak miłość Boga do każdego z nas. To On uczy nas miłości, która nigdy nie ustaje i nie pozwala pozostawić kochanej osoby.

Młodzież zgromadzona w studiu zauważyła, że miłość uczy nas pewnej systematyczności. Kochać mamy ciągle i zawsze. Doświadczeniem ciągłości w miłości podzieliła się ze słuchaczami również pani Krysia, wspominająca chwilę swojego ślubu i uczuć towarzyszących temu wydarzeniu.

W drugiej części audycji ks. Piotr wraz ze swoimi gośćmi zauważył, iż miłości ma doprowadzić człowieka do szczęścia. Życie bez miłości byłoby nudne – zgodnie zauważyli wszyscy. Istotą drogi szczęścia w miłości jest ukazanie kochanej osobie, że jest dla nas ważna. Na pewno jest na to wiele sposobów i możliwości. Wszak człowiek jest stworzony przez Boga aby kochać i być kochanym.

pt, 9 Lut 2018  ·  15,6 MB  ·  199
Miłość niejedno ma imię