Wydział Nauki Katolickiej informuje, że drugi etap Olimpiady o Wielkich Polakach, w roku szkolnym 2017/2018 poświęconej Arcybiskupowi Ignacemu Tokarczukowi, odbył się 23 lutego 2018 r. w następujących miejscowościach: Przemyślu – w Wyższym Seminarium Duchownym, Miejscu Piastowym – w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, Sanoku – w Szkole Podstawowej nr 9 – Gimnazjum nr 4, Jarosławiu  – w Ośrodku Kultury i Formacji Chrześcijańskiej, Łańcucie – w Parafii św. Michała Archanioła, Leżajsku – w Liceum Ogólnokształcącym, Średniej Wsi – w Zespole Szkół Samorządowych.

W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim odpowiedzialnym za przeprowadzenie tego etapu, a zwłaszcza ks. Mirosławowi Dubielowi (archiprezbiterat  bieszczadzki), ks. Jerzemu Gałązce (archiprezbiterat jarosławski), ks. Pawłowi Wojakiewiczowi CSMA, ks. Mirosławowi Grendusowi (archiprezbiterat krośnieński), ks. Markowi Blecharczykowi i ks. Dariuszowi Wojnarowi (archiprezbiterat łańcucki), ks. Maciejowi Kandeferowi (archiprezbiterat przemyski), ks. Jackowi Michno (archiprezbiterat sanocki). Wyrażam również wdzięczność wszystkim katechetom, dyrektorom szkół i nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie swoich wychowanków. Proszę o zapoznanie się z poniższym zestawieniem wyników II etapu olimpiady.

Archiprezbiterat Bieszczadzki:

  1. Patrycja Wilk – Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Siuzdaka w Wołkowyi – 50 pkt.,
  2. Zofia Szylak – Szkoła Podstawowa w Ropience – 48 pkt.,
  3. Oliwia Wójcik – Szkoła Podstawowa w Ropience – 41 pkt.,

Archiprezbiterat Jarosławski:

  1. Katarzyna Borys – Szkoła Podstawowa nr 5 w Jarosławiu – 51 pkt.,
  2. Weronika Mucha – Gimnazjum w Sieniawie – 48 pkt.,
  3. Agnieszka Gilarska – Szkoła Podstawowa w Łowcach – 46 pkt.,
  4. Julia Hendzel – Szkoła Podstawowa w Rokietnicy – 46 pkt.,
  5. Julia Janowska – Szkoła Podstawowa w Sieniawie – 45 pkt.,

Archiprezbiterat Krośnieński:

  1. Jakub Piwowarski – Miejski Zespół Szkół nr 5 w Krośnie – 52 pkt.,
  2. Zuzanna Kania – Gimnazjum dwujęzyczne im. M. Kopernika w Krośnie – 52 pkt.,
  3. Julia Dąbrowska – Zespól Szkół Publicznych w Rymanowie Zdroju – 49 pkt.,
  4. Brygida Jastrzębska – Szkoła Podstawowa w Miejscu Piastowym – 49 pkt.,
  5. Michalina Macyk – Szkoła Podstawowa w Haczowie – 46 pkt.,
  6. Rupert Rybka – Miejski Zespół Szkół nr 2 w Krośnie – 46 pkt.,

Archiprezbiterat Łańcucki:

Łańcut:

  1. Karolina Kisała – Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej – 47 pkt.
  2. Katarzyna Magrys – Szkoła Podstawowa w Albigowej – 43 pkt.
  3. Marlena Żaba – Gimnazjum im. Św. Franciszka z Asyżu w Rozborzu – 42 pkt.
  4. Michał Krużel – Gimnazjum Publiczne im. Anny Jenke w Błażowej – 40 pkt.
  5. Gabriela Lis – Zespół Szkół w Krzemienicy – 40 pkt.

Leżajsk:

  1. Maria Filip – Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Żołyni – 61 pkt.,
  2. Marta Naróg – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Leżajsku – 56 pkt.,
  3. Aleksandra Słupek – Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Żołyni – 55 pkt.,
  4. Łukasz Szczepański – Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Woli Zarczyckiej – 53 pkt.,

Archiprezbiterat Przemyski:

  1. Kamil Szymański – Zespól Szkół nr 1 w Bachórzu – 62 pkt.,
  2. Kacper Piątek – Szkoła Podstawowa w Dynowie – 53 pkt.,
  3. Agnieszka Gierlach – Gimnazjum w Medyce – 49 pkt.,
  4. Amelia Wywrot – Zespól Szkół nr 1 w Żurawicy – 43 pkt.,
  5. Anna Motylewicz – Zespół Szkół Salezjańskich w Przemyślu – 43 pkt.,

Archiprezbiterat Sanocki:

  1. Jakub Kołodziej – Zespół Szkół w Pobiednie – 49 pkt.,
  2. Monika Nitka – Szkoła Podstawowa nr 9 w Sanoku – 48 pkt.,
  3. Zofia Filipowicz – Szkoła Podstawowa nr 9 w Sanoku – 46 pkt.,
  4. Marcelina Przybyła – Szkoła Podstawowa w Trześniowie – 44 pkt.,
  5. Sandra Milecka – Szkoła Podstawowa w Strachocinie – 44 pkt.

Z pozdrowieniami, wdzięcznością i modlitwą
ks. 
Waldemar Janiga – dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej