„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” – hasło obecnego roku duszpasterskiego przypomina o obecności Ducha Świętego w życiu człowieka, na którego natchnienia mamy się zawsze otwierać. Na natchnienia Ducha Świętego był otwarty św. Stanisław Kostka patron dzieci i młodzieży, którego 450 rocznicę śmierci w 18 roku życia obchodzimy 15 sierpnia 2018 r. Życie św. Stanisława Kostki, choć odległe czasowo, może inspirować także współczesną młodzież, dzieci. Święty wskazuje, jak być wiernym powołaniu wobec wielu życiowych przeciwności. Organizując i uczestnicząc w VII Festiwalu Piosenki Religijnej „Któż jak Bóg” chciejmy podziękować, uwielbiać i wyśpiewać radość, że Bóg nas prowadzi, że nie jesteśmy sami na naszej drodze życia, że mamy naszych aniołów i świętych.

VII Festiwal Piosenki Religijnej „Któż jak Bóg”. będzie w dwóch terminach i miejscach:
• 9 czerwca 2018 r. – Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Sobocie koło Lwówka Śląskiego,
• 16 czerwca 2018 r. – Parafia pw. św. Mikołaja Biskupa przy Sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei w Tuligłowach między Jarosławem a Przemyślem (gmina Rokietnica).

Na scenie prezentowane będą piosenki o tematyce anielskiej, powołaniowej i o świętych. Zapraszamy dzieci i młodzież do podzielenia się swoją wiarą i swoimi zdolnościami wokalnymi i muzycznymi.

Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach: soliści, schole oraz zespoły wokalno – instrumentalne. W przypadku większej ilości zgłoszeń możliwy jest także podział wiekowy. Wykonawcy mają zaprezentować dwie piosenki: jedna ogólnoreligijna, a druga w tematyce festiwalowej (o aniołach, świętych i powołaniu człowieka). Więcej szczegółów w regulaminie festiwalu oraz na stronie organizatora TUTAJ

Zapraszamy wszystkich którzy lubią śpiewać i grać, na Festiwal Radości z naszymi Aniołami i Świętymi którzy przypominają nam o naszym życiowym powołaniu do świętości, a przez to nadają sens i cel naszemu życiu.
Zgłoszenia przyjmowane są do wtorku 29 maja 2018 r.

Kontakt:
ks. Zbigniew Pajor CSMA
Tuligłowy 133
37-562 Rokietnica
tel. kom. 608 202 842 lub 16 622 13 84
email: wcredo@wp.pl

Radio FARA sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.