W dzisiejszej audycji “Radiowe forum młodych” ks. Piotr Sękowski wraz z zaproszonymi gośćmi podjęli dość kontrowersyjny temat “Hejt a krytyka – to nie to samo!”. Zaproszeni do studia goście starali się przybliżyć nieco zjawisko hejtu w Internecie. Na samym początku nastąpiło rozróżnienie i zdefiniowanie pojęć, jakimi są hejt i krytyka.

Hejt to niekonstruktywna opinia nacechowana negatywnie, która nie prowadzi do niczego dobrego i zazwyczaj ma na celu obrażanie drugiej osoby. Krytyka zaś to coś, z czym mierzymy się na co dzień. W przeciwieństwie do hejtu, często okazuje się nam potrzebna. W pracy twórczej jest ona czymś bardzo pożądanym, ponieważ pokazuje nam, w którym kierunku mamy iść, byśmy lepiej działali.

Goście audycji odpowiedzi na istotne pytanie – po co ludzie hejtują? Jak się okazuje, jest to wyrażanie się osób nieszczęśliwych, którym brakuje miłości, co powoduje, że wylewają swoje problemy i frustracje w taki właśnie sposób, który może się negatywnie odbić na drugiej osobie. Częstym powodem hejtu, zwłaszcza osób znanych, jest publiczne utożsamianie się z wiarą.

Zaproszeni goście próbowali zastanowić się też nad tym, czy sam Internet jest złem, które należy unikać oraz jak bronić się przed hejtem. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że takie zachowania jak hejt są karalne, dlatego też w skrajnych sytuacjach należy zwracać się do odpowiednich instytucji. Nie wolno zapominać o tym, że każdy człowiek ma prawo do godności.

A czy Wy spotkaliście się z hejtem w Internecie? – Posłuchajcie audycji w całości!

pt, 9 Mar 2018  ·  31,5 MB  ·  128
Hejt a krytyka - to nie to samo! - audycja z dnia 9 marca 2018 r.