Trwa już III etap Konkursu Papieskiego.

Do 19 kwietnia uczestnicy Konkursu Papieskiego mają czas, by napisać esej na jeden z proponowanych w tym roku tematów:

  1. Jaką receptę na zbudowanie pokoju na świecie dał Jan Paweł II w swych orędziach na Światowe Dni Pokoju (1 stycznia)?
  2. Nie ma pokoju bez sprawiedliwości i nie ma sprawiedliwości bez przebaczenia – jak rozumiesz aktualność tych słów Jana Pawła II dla budowania pokoju społecznego i osobistego?
  3. Jakie działania i postawy Jana Pawła II najbardziej przyczyniły się – Twoim zdaniem – do nazwania Go „pielgrzymem pokoju”?

Cieszymy się, że pomimo technicznych problemów w II etapie do pisania esejów przystąpiła tak duża liczba uczniów.

Czy pokój na świecie jest jeszcze możliwy? Czy Jan Paweł II miał wpływ na rozwiązywanie światowych konfliktów i odzyskanie pełnej niepodległości w Polsce? Jaki był cel tylu pielgrzymek Papieża Polaka? Czy możemy tworzyć społeczeństwo, które będzie dbało o pokój we własnej ojczyźnie przy jednoczesnej trosce o inne narody? – do szukania odpowiedzi na te i wiele innych pytań zachęcają młodych ludzi, organizatorzy tegorocznej edycji Konkursu Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – Pielgrzym pokoju”.

Konkurs Papieski, przeznaczony dla uczniów wszystkich typów szkół ponadpodstawowych (ponadgimnazjalnych) organizowany jest przez Fundację „Instytut Tertio Millennio” już po raz czternasty.

Pierwszy etap konkursu rusza już 12 lutego 2018 roku i trwać będzie przez cały miesiąc (do 11 marca 2018 roku). Aby wziąć w nim udział wystarczy zarejestrować się jako uczestnik na stronie konkursu i rozwiązać krótki test online. Wszelkie informacje o konkursie oraz jego regulamin dostępne TUTAJ

Radio FARA sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.