II niedziela wielkanocna czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego to szczególny czas przeżywania wielkiej tajemnicy naszego zbawienia w połączeniu z prawdą o Bożym Miłosierdziu. Świętowanie tej prawdy wyjątkowo wyrażone zostało w tym roku w parafii Rogi. Dokonało się to nie tylko z racji odpustu parafialnego ale także wprowadzenia relikwii św. Siostry Faustyny do parafialnej świątyni.

Moment wprowadzenia relikwii rozpoczęty został uroczystą procesją, w której obok liturgicznej służby ołtarza wzięły udział poczty sztandarowe oraz strażacy. Procesję zwieńczyły modlitwy zawierzenia parafii Bożemu Miłosierdziu oraz litania ku czci św. Siostry Faustyny. Następnie sprawowana była uroczysta Msza Św. odpustowa w czasie której kazanie wygłosił ks. Janusz Zajdel.

Uroczystość wprowadzenia relikwii – jak wielokrotnie zaznaczali kapłani – stała się pozyskaniem “nowej parafianki”, która ma w sposób szczególny wstawiać się za wiernymi. Obecność św. Siostry Faustyny w znaku relikwii jest wyjątkowa dla parafii, która poprzez swój tytuł powierzona została Bożemu Miłosierdziu.

nie, 8 Kwi 2018  ·  4,5 MB  ·  147
8 kwietnia 2018 r.
nie, 8 Kwi 2018  ·  7,8 MB  ·  169
8 kwietnia 2018 r.