Audycja “Radowie forum młodych” jest okazją do poznania wspaniałych, młodych ludzi, którzy dzielą się swoimi pasjami i swoim sposobem przeżywania wiary. W jednej z kwietniowych audycji z tego cyklu, prowadzący – ks. Piotr Sękowski, zaprosił młodzieńców mających odmienne zainteresowania i pasje.

Pierwszy z gości – Paweł Szyndlar – jest youtuberem prowadzącym kanał “Balek”. Tak często jak to tylko możliwe stara się publikować różne filmy, dzieląc się w ten sposób swoimi spostrzeżeniami ze społecznością internetową. To pasja, która wymaga ciągłego zainteresowania współczesną techniką, aby prezentowane materiały miały zawsze najwyższą jakość. Zainteresowanie to związane jest również z zagrożeniem negatywnych czy złośliwych komentarzy, co może podciąć skrzydła zapalonemu youtuberowi.

Drugi z zaproszonych gości to Bartek Rohan. W czasie audycji podzielił swoją pasją, którą jest uprawianie Karate. To bardzo wymagająca dziedzina ucząca już od najmłodszych lat wytrwałości w pokonywaniu trudności. Bartek przyznał, że jego pasja uczy także właściwego wykorzystywania odniesionych porażek tak, aby później odnosić wspaniałe sukcesy.

Zwieńczeniem audycji była dyskusja, w której zaproszeni goście przypomnieli, że każda pasja jest okazją do doświadczenia działania Pana Boga. Wśród różnych zajęć i pasji nie można przecież zapomnieć o Tym, który obdarza nas wszystkimi umiejętnościami i talentami.

pt, 13 Kwi 2018  ·  28,7 MB  ·  140
Youtuber i karateka - w pogoni za wiarą, która jest pasją