W piątek, 13 kwietnia 2018 r., w Ośrodku Caritas w Zboiskach k. Sanoka rozpoczął się trzeci cykl comiesięcznych spotkań zainspirowanych Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia pod nazwą “Wieczory Miłosierdzia”. Pierwszemu spotkaniu przewodniczył abp Józef Michalik.

Kwietniowy “Wieczór Miłosierdzia” rozpoczął się od koncertu uwielbienia w wykonaniu zespołu wokalnego “AmusicA” z Łęk Dukielskich. Następnie wierni uczestniczyli w uroczystej Eucharystii. Arcybiskup w wygłoszonej homilii nawiązał do fragmentu Ewangelii mówiącego o początku publicznej działalności Jezusa. Już wtedy Chrystus uczył ludzi miłosierdzia i zauważał potrzeby tych, którzy Go słuchali. Pan Jezus chce pokazać, że te ludzkie sprawy nie są mu obce, że zna człowieka, nasze potrzeby. Więcej, że chce przychodzić z pomocą w tych naszych ludzkich, bardzo ludzkich sprawach – mówił abp Michalik. Na zakończenie Eucharystii, wszystkim zebranym i zaangażowanym w przebieg tego wydarzenia podziękował ks. Janusz Zajdel, dyrektor Ośrodka. Następnie Arcybiskup poświęcił nową monstrancję, ofiarowaną przez kapłanów do kaplicy Ośrodka Caritas w Zboiskach.

Po zakończonej Mszy Świętej wierni uczestniczyli w procesji z obrazem Jezusa Miłosiernego, relikwiami św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny, podczas której modlono się w intencjach wiernych wypisanych na kartkach poprzez odśpiewanie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Przed  błogosławieństwem abp Józef Michalik zachęcił rodziny do codziennej wspólnej modlitwy, dzięki której będą mogli pokonywać w swoim życiu osobistym i wspólnotowym różne trudne doświadczenia.

Kolejny Wieczór Miłosierdzia odbędzie się 11 maja 2018 r.

sob, 14 Kwi 2018  ·  6,2 MB  ·  108
Zboiska, 13 kwietnia 2018 r.