Msza Święta w kościele OO. Karmelitów w Przemyślu z okazji 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz modlitwa za emigrantów, fot. ks. Andrzej Bienia

W niedzielę, 15 kwietnia 2018 r., w kościele OO. Karmelitów w Przemyślu odprawiona została uroczysta Msza Święta z okazji przypadającej 10 kwietnia 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Ponadto, z racji 3. niedzieli miesiąca, podczas Eucharystii miała miejsce modlitwa w intencji Polaków przebywających na emigracji.

Uroczystej Mszy Świętej w kościele pw. św. Teresy od Jezusa w Przemyślu przewodniczył ks. por. Krzysztof Ziobro, kapelan Garnizonu Przemyśl, Garnizonu Jarosław oraz administrator parafii garnizonowej w Przemyślu. W wygłoszonej homilii zwrócił uwagę na wypowiadane przez nas słowa:

W kontekście 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, tragedii pod Smoleńskiem, na nowo odkrywamy jak wielką wagę i moc ma każde słowo zapisane i wypowiedziane. U podstaw troski o dobro wspólne powinno być słowo prawdy, pełne szacunku i dobra dla drugiego człowieka. Ono powinno otwierać drzwi do zrozumienia drugiego i rzeczywistości, która nas otacza. Wolność słowa musi być dzisiaj nierozerwalnie złączona z odpowiedzialnością za to co mówimy – mówił ks. por. Ziobro.

Kaznodzieja zachęcał, aby każde wypowiadane słowo, zbliżało nas do pełni prawdy oraz przyczyniało się do budowania mostów pojednania i pokoju.

pon, 16 Kwi 2018  ·  4,7 MB  ·  68
Przemyśl - OO. Karmelici, 15 kwietnia 2018 r.