Po raz trzeci Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie 
zorganizowało Pola Nadziei – kwestę pod hasłem “Otwórz swe serce na Hospicjum BETANIA w Przemyślu” na rzecz budowy Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego BETANIA.

W sobotę i niedzielę 14 i 15 kwietnia 2018 r. ponad 250 wolontariuszy wraz z opiekunami, w ogromnej większości młodzież i dzieci ze szkół przemyskich, zbierało ofiary do puszek, rozdając żonkile z bibuły.

W niedzielę, 15 kwietnia, uczestnicy III Przemyskich Pól Nadziei, wzięli udział we Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Józef Bar, natomiast homilię wygłosił ks. Piotr Baraniewicz. W kilku słowach zwrócił uwagę na fakt, że pomagając innym, musimy mieć w sercu Bożą miłość:

– Czy miłość Boża jest w tobie doskonała? Czy możesz powiedzieć dzisiaj przed Chrystusem, że jestem doskonały w miłości? Czy czegoś mi czasami nie brakuje? I dlatego spotykamy się na Eucharystii. I dlatego przerwaliśmy ten rytm żonkilowej akcji, żeby uświadomić sobie, że Chrystus jest w centrum naszego codziennego życia – mówił kaznodzieja.

wt, 17 Kwi 2018  ·  3,7 MB  ·  67
Przemyśl, 15 kwietnia 2018 r.

W tym roku wyjątkowo wiele osób odpowiedziało pozytywnie na zaproszenie do udziału w akcji. Zapraszamy do wysłuchania rozmów z organizatorami i wolontariuszami w sztabie III edycji Przemyskich Pól Nadziei podczas „Niedzielnego Spotkania” na antenie Radia FARA.

nie, 15 Kwi 2018  ·  7,6 MB  ·  69
Przemyśl, 15 kwietnia 2018 r.