Festiwal Chrześcijańskie Granie to największy w Polsce festiwal promujący muzykę chrześcijańską. W ramach programu odbędą się ogólnopolskie konkursy: Premiery i konkurs Debiuty.

Już 30  kwietnia 2018 r. mija termin zgłoszeń do konkursu Debiuty i koncertu Premiery. które odbędą się w ramach 8.Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie. Festiwal  odbędzie się 25 listopada na Arenie Ursynów. Jest to jedna z najważniejszych imprez dla sceny muzyki chrześcijańskiej w Polsce.

W konkursie Debiuty mogą wziąć udział wykonawcy, którzy wydali lub czekają na wydanie swojej pierwszej płyty.  Skład zespołu nie powinien przekraczać 7 osób a materiał na albumie powinien być autorstwa artystów. W zgłoszeniu należy przesłać m.in. 3 utwory, zdjęcia i informacje o zespole. W Debiutach laureatami w ubiegłych latach byli m.in. Muode Koty, Play& Pray, Kanaan, StronaB. – mówi Michał Guzek z fundacji “Chrześcijańskie Granie”

Od 2015 roku podczas Festiwalu Chrześcijańskie Granie odbywa się konkurs Premiery, który promuje nowe utwory  i wydawnictwa. W ubiegłych latach nagradzane były najlepsze piosenki. Wśród laureatów znalazły się zespoły: New Day i Gospel Rain. W tym roku należy nadesłać projekt nowej płyty. Konkurs przeznaczony jest dla zespołów, które już są po debiucie fonograficznym i zamierzają wydać drugą i kolejną płytę. Nagrodą dla zwycięskiego zespołu będzie występ oraz nagroda Złoty Krążek 8. Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie.

Pełną listę zespołów, które wystąpią w konkursie Debiuty i zagrają w koncercie Premiery w ramach listopadowego festiwalu, poznamy już 26 maja podczas specjalnego koncertu Antoniny Krzysztoń. Artystka zagra w tym dniu na rzecz stypendium DEBIUTY 2018. Koncert odbędzie się na Auli bł. Jerzego Popiełuszki w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie.

Debiuty – zobacz regulamin

Premiery – zobacz regulamin

Wydarzenie  jest organizowane m.in. poprzez fundację „Chrześcijańskie Granie”, która powstała w lipcu 2015 roku w celu promocji muzyki chrześcijańskiej. Dotychczas laureatami byli tacy wykonawcy jak Love StoryAnielsi, Muode Koty, Good God,  StronaBKanaanMocni w Wierze oraz zespół Soudarion.

Radio FARA sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.