fot. strachocina.przemyska.pl

W środę, 16 maja 2018 r., obchodziliśmy święto św. Andrzeja Bololi, prezbitera i męczennika, patrona Polski. W Strachocinie, dzień ten był obchodzony jako uroczystość i dziękczynienie za 30 lat kultu św. Andrzeja Boboli w parafii, z którym zbiegła się wizytacja kanoniczna.

Uroczystość odpustowa w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie rozpoczęła się modlitwą różańcową, poprowadzoną na podstawie rozważań św. Andrzeja, oraz śpiewem litanii loretańskiej. Głównym punktem uroczystości była Msza Święta, której przewodniczył abp Adam Szal, który również tego dnia przeprowadził w parafii wizytację kanoniczną. On też wygłosił homilię, w której zwrócił uwagę na misję, którą ma przed sobą każdy chrześcijanin, a także jedność, o którą należy walczyć zarówno w naszych rodzinach, parafiach, a także w Ojczyźnie:

– Chrześcijanie nie są ludźmi, którzy opuszczają ręce. Św. Andrzej Bobola wiedział, że rzeczywistość, w której się znalazł w Polsce skonfliktowanej, zanurzającej się w czasie różnych wojen – także religijnych – jest bardzo trudna. On nie opuszczał rąk, on zakasał rękawy i głosił Ewangelię gdzie tylko mógł. My też poznajmy Ewangelię, poznajmy Chrystusową naukę poprzez świadectwo osobistego życia, a także poprzez słowo.

Na zakończenie Eucharystii wierni, zarówno mieszkańcy Strachociny jak i pielgrzymi, mieli okazję ucałować relikwie św. Andrzeja Boboli.

czw, 17 Maj 2018  ·  5,3 MB  ·  79
Strachocina, 16 maja 2018 r.

GALERIA