Eucharystia sprawowana pod przew. abpa Józefa Michalika, Przemyśl – OO. Karmelici, 9 czerwca 2018 r., fot. Pavel Hospodar

We wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, w sobotnie popołudnie 9 czerwca 2018 r. w kościele OO. Karmelitów w Przemyślu odbyła się uroczystość inwestytury – uroczystego włączenia w poczet członków Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy trzech osób, które ukończyły etap postulatu. Uroczystości przewodniczył abp Józef Michalik. Wygłosił do zgromadzonych homilię, w której zwrócił uwagę na to, że każdy może zagubić Jezusa, ale ważne jest, by szczerze i wytrwale Go szukać.

Arcybiskup poświęcił również ikonę wskrzeszenia Łazarza, która przeznaczona jest do kaplicy w Centrum Hospicyjno-Opiekuńczym im. św. Łazarza z Jerozolimy “Betania”, o którego powstanie troszczą się lazaryci z Przemyśla.

Uczestnicy inwestytury lazaryckiej, Przemyśl – OO. Karmelici, 9 czerwca 2018 r., fot. Pavel Hospodar

Sobotnia uroczystość inwestytury była zwieńczeniem Kapituły Generalnej Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy, której wigilię lazaryci przeżywali już w piątek 8 czerwca 2018 r. na zamku książąt Sapiehów w Krasiczynie. W krasiczyńskiej, renesansowej kaplicy ks. prał. Józef Bar, Wikariusz Wielkiego Przeoratu Polski Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu Św. Łazarza z Jerozolimy, wygłosił konferencję na temat ośmiu błogosławieństw.

Podczas dwudniowych uroczystości Zakonu św. Łazarza cztery osoby zostały przyjęte do postulatu, a trzy po ukończeniu tego etapu formacji złożyły ślubowanie oraz stały się pełnoprawnymi lazarytami.

pon, 11 Cze 2018  ·  4,3 MB  ·  67
Kościół oo. karmelitów bosych w Przemyślu, 9 czerwca 2018 r.
pon, 11 Cze 2018  ·  3,0 MB  ·  57
Kościół oo. karmelitów bosych w Przemyślu, 9 czerwca 2018 r.