W niedzielę, 10 czerwca 2018 r., w kościele parafialnym w Komborni uroczyście obchodzono pierwszą rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

Centrum uroczystych obchodów rocznicy w Komborni była Msza Święta, której przewodniczył abp Józef Kowalczyk, Prymas Polski – senior. Podczas wygłoszonej tego dnia homilii emerytowany Metropolita Gnieźnieński przypomniał motywy zeszłorocznej koronacji:

– Przez korony, które nałożone zostały w ubiegłym roku na jej skronie, wyrażamy naszą wdzięczność, wyrażamy to co w naszych pieśniach, w naszej poezji, w naszych nabożeństwach jest wyrażane w taki sposób, jak to wyrażamy w modlitwie. A tu chcieliście wyrazić to poprzez koronację obrazu, aby dać znak zewnętrzny tego wszystkiego co wyrażacie w modlitwie, w pieśniach, w tym wszystkim co w miesiącach – zwłaszcza maryjnych: w maju, w październiku – wyrażamy na klęczkach czy w tej świątyni, czy w każdym domu rodzinnym.

Abp Józef Kowalczyk wyraził również swoją nadzieję, że te motywy są i będą nadal aktualne w życiu parafian.

Na zakończenie Mszy Świętej miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa przy obrazie Matki Bożej Pocieszenia.

śr, 13 Cze 2018  ·  7,6 MB  ·  65
Kombornia, 10 czerwca 2018 r.