W dniach 16-23 lipca 2018 roku ma miejsce Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów 2018.

Polańczyk-Myczków-Zapora Solińska – w tych miejscowościach będzie można spotkać kapłanów oraz osoby świeckie mówiące o Jezusie. Wychodzą na górskie szlaki i plaże by tam dzielić się osobistym doświadczeniem wiary i głosić prawdę o zbawieniu w Jezusie.

Podczas inicjatywy WEB chcemy dla wszystkich zapewnić pomoc i wsparcie moralne oraz duchowe w formie wspólnego przebywania, spotkań, dialogu, modlitwy wspólnotowej, a także przez spotkania z świadkami wiary, festyny rodzinne, koncerty znanych wykonawców chrześcijańskich, projekcje filmowe, spektakle małych form teatralnych itp.

Nieodłącznym elementem ewangelizacji jest wspólna codzienna  Eucharystia i cisza adoracji. Wszystko to, aby stworzyć przestrzeń i doprowadzić turystów do spotkania z żywym Bogiem.

Inicjatywa jest koordynowana przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Św. Jakuba Apostoła działającą w ramach Katolickiego Stowarzyszenia UNUM  z udziałem Diakonii Modlitwy Epafras, Wspólnot, Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich (Ruch Apostolstwa Młodzieży, Ruch Światło-Życie, Odnowa w Duchu Świętym i in.).

REGULAMIN – NA KOGO CZEKAMY?

Uczestnikami WEB mogą być osoby, które: są katolikami, ukończyły 18 lat (młodsi mogą posługiwać technicznie i gospodarczo), ukończyły Szkołę Ewangelizatora lub II stopień Oazy Nowego Życia, są po Studium Animatora RAM lub po 2 latach formacji w innych wspólnotach, przedstawią opinię duszpasterza, wpłacą ustaloną kwotę.

Więcej informacji o Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów TUTAJ

Radio FARA sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.