W Ośrodku Rekolekcyjnym Caritas w Zboiskach k. Sanoka odbył się kolejny Wieczór Miłosierdzia z modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia i procesją ze światłem. Ta forma modlitwy już na dobre wpisała się w kalendarz modlitewnych wydarzeń Archidiecezji Przemyskiej.

Sierpniowej modlitwie w Zboiskach przewodniczył ks. Waldemar Janiga, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej. W wygłoszonej homilii ukazał, jak ważne jest nasze miłosierdzie wobec bliźnich:

– Trzeba mieć dobre oczy, które chcą zobaczyć samotną matkę, samotnego ojca, sąsiada, rodzinę wielodzietną. Jezus mówi: “Coście uczynili jednemu z tych moich braci najmniejszych…” Trzeba się nam modlić i dorastać, właściwie przez cały czas, by przechodzić od słów do czynów.

W nawiązaniu do przeżywanej 1 sierpnia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ks. Janiga przypomniał, że jesteśmy zobowiązani również do miłosierdzia wobec naszej Ojczyzny.

Po zakończonej Mszy Świętej zgromadzeni w Zboiskach uczestniczyli w procesji z obrazem Jezusa Miłosiernego oraz relikwiami św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny modląc się w drodze Koronką do Miłosierdzia Bożego.

pt, 10 Sie 2018  ·  6,0 MB  ·  89
Zboiska, 10 sierpnia 2018 r.